Každým rokem přibývá počet českých turistů, kteří zamíří k Jadranu. Sbalí své kufry a odjedou auty nedaleko jejich domova. Chorvatsko je vzdálené od České republiky okolo 800 kilometrů, což není daleko a právě tahle krátká vzdálenost láká hodně mladých Čechů, ale i rodiny s dětmi.

Proč vyrazit právě k Jaderskému moři?

adriatic_see_from_korculaDovolenou na Jadranu letos volí turisti, kteří minulý rok cestovali do Turecka, Egypta či jiných západních zemí. Kvůli přívalu migrantů jsou tyhle země méně vyhledávané. Chorvatsko však migranty nezaujalo, byla to taková procházející země a tak je Jadran bezpečné a klidné místo, které je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak i mladí lidé si zde přijdou na své díky množství sportovního i kulturního vyžití.

Další výhody dovolené na Jadranu

  • Možnost vlastní dopravy, nemusíte se omezovat cestovkami

  • Možnost zařídit si levné ubytování na vlastní pěst

  • Mnoho autokempů podél celého pobřeží

  • Bezpečná oblast

  • Mnoho last minute zájezdů

Deset nejlepších destinací

Pokud milujete klid a chcete si svou dovolenou užít naplno, určitě navštivte zátoku Stiniva na ostrově Vis. Velmi oblíbenou destinací, hojně navštěvovanou turisty je Punta Rata v Brele. Milovníci windsurfingu si přijdou na své v Zlatni Rat. Ideální dovolenou s rodinou prožijete v Rajska plaže na ostrově Rab, v Duče u Omiše nebo v Bačvice u Splitu. Pláž Ručica je obklopená útesy, které lákají horolezce ze všech koutů světa. Pokud milujete rušný noční život, navštivte pláž Zrče na ostrově Pag naleznete zde spoustu tobogánů, plážový volejbal, bar v bazéně nebo několik populárních klubů. Pláž Pupnatska Luka je skvělým místem pro samotáře. Úplně klidné místo to není, ale je tu krásná čistá a tichá příroda. Ideální místo pro relaxaci po měsících dřiny v práci. Potápěči milují Istrijskou pláž Girandella, která láká mladé lidi, kteří chtějí prázdniny prožít opravdu naplno.

Related Posts