Zimní sezóna se blíží a již brzy otevře své brány většina alpských lyžařských středisek. Už se nemůžete dočkat, až se vaše lyže zaboří do prašanu, budete si užívat každý oblouk a kochat se horskými vrcholky? Přestaňte ještě na chviličku snít. Kromě lyžařské výbavy je třeba si připravit řádné pojištění. Bez něj hrozí, že se z idylické dovolené vrátíte s milionovým dluhem.

Nejvíce riskujete s nízkými limity

Cestovní pojištění má široký záběr. Kryje v případě nehody, pojišťovna platí léčebné výlohy, drobná ošetření u lékaře, převoz do nemocnice, transport prostřednictvím záchranné služby, kompenzuje ušlý zisk za dny, které musíte ležet v nemocnici, přispívá na pobyt druhé osoby (například rodiče) v nemocnici apod. „Zamázne“ za člověka několik milionů korun, které by jinak musel platit z vlastní kapsy. Při výběru pojistky se zaměřte na limity. Pokud jsou nízké, riskujete, že budete muset platit i z vlastní kapsy. Doporučená výše limitů je 5 000 000 Kč, platí pro cesty po celém světě.

radcenacestach-cz_online_ergo_cz_01

Podmínky šité na míru

Smlouvu nesmíte uzavřít, aniž byste si pročetli smluvní podmínky. Věnujte se hlavně oddílu s popisem platnosti pojistky. Omezena může být pobytem do určité nadmořské výšky (běžně platí do 3 000 m.n.m.), nemusí se vztahovat na některé sporty apod. Je lepší, když si pro dané aktivity sjednáte ještě připojištění. V podmínkách najdete i pokyny, jak se zachovat v případě, když se dostanete do problémů. Stručně to je popsáno také v odpovědích na časté dotazy k cestovnímu pojištění.

radcenacestach-cz_online_ergo_cz_02

Doplňky se vyplatí

Nezůstávejte jen u klasické pojistky, vyplatí se vám různé doplňky. Za cenu pouhých 10 Kč na den si můžete sjednat pojištění odpovědnosti (více o jeho funkci zde), úrazu a zavazadel. Akci připravila pojišťovna ERGO a.s., která nabízí cenově atraktivní pojištění do zahraničí online.