Dnes není ničím neobvyklým pronajmout si vůz. Účely se mohou lišit, ale mnoho lidí tak zjistilo, že se jedná o velmi zajímavou a výhodnou službu. Jaké výhody tedy má pronájem vozidel nebo dodávek? Co musí splňovat zákazník, aby si mohl auto zapůjčit?

Nabízené služby

Každý zákazník se nejdříve zajímá především o nabízené služby. Půjčovny dodávek v Ostravě poskytuje ve svém portfoliu krátkodobý, ale i dlouhodobý pronájem dodávek, online rezervace, vozový park nabízí dodávky všech velikostí a není požadována kauce. Samozřejmostí jsou příznivé ceny, kvalita vozidel a člověk tak může právě díky rezervačnímu systému vše vyřídit pohodlně a rychle z domova. Vozy jsou pohodlné, moderní, vybavené GPS navigací a jinými doplňky, které jsou třeba pro přepravu velkého nákladu potřeba.

Jaké výhody má pronájem dodávek a co je potřeba k pronájmu

V prvé řadě je třeba zmínit, že se zákazník nemusí starat o povinné ručení vozu, není potřeba si pořizovat dálniční známku a dokonce nemusí ani pracně shánět volný termín na pravidelný servis vozu v autoservise. Tohle všechno je v kompetenci pronajímatele, tedy autopůjčovny a to mnozí možná ani nevěděli.

V případě, že by měl zákazník zájem o pronájem vozidla, bude ho jistě zajímat i to, jaké náležitosti jsou potřeba. Je to především platný občanský a řidičský průkaz, plnoletost. I když je třeba se mít na pozoru. Některé autopůjčovny požadují věk řidiče nad 23 let.

Dodávky osobní, užitkové nebo obytné

Trh služeb nabízí několik možností pronájmu vozidel, nemusejí to být zrovna rodinná auta, ale velký zájem je právě o dodávky. Ty jsou rozděleny do několika skupin, podle účelu. Klasickými dodávkami jsou vozy řady Multivan, což jsou vozy pro přepravu osob. Omezený rozpočet rodiny může vyřešit právě pronájem.

Další skupinou jsou dodávky užitkové. Ty jsou zastoupeny v hojném počtu a nabízejí zákazníkovi opravdu široké spektrum využití. Pronájem dodávek v Praze je skvělou možností zejména pro začínající živnostníky a podnikatele.

Dodávky obytné nabízejí možnost mít na cestách vše pohromadě, tedy kuchyň, ložnici a dokonce i sociální zázemí. Jsou známé spíše jako karavany, ale zájem o ně je obrovský. Lidé zkrátka cestování milují.