Cestování do Londýna je v dnešní době velice a jednoduché a také cenově dostupné. Mohlo by vás však zaskočit, že některé lety nelétají přímo do Londýna, ale na některé letiště poblíž Anglické metropole. Pojďme se dnes podívat na nejefektivnější cestu z letiště Stansted přímo do centra Londýna.

Letiště Stansted leží zhruba 50 kilometrů od Londýna. V momentě, kdy dosednete s letadlem na přistávací dráhu stále ještě nejste oficiálně v Anglii. Nejdříve musíte projít kontrolou totožnosti, kterou můžete udělat buď za pomoci klasického pasu, nejrychlejší možnost je pokud máte pas s biometrickými údaji, popřípadě pomocí vaší občanky. Projdete kontrolou a ocitnete se v hale letiště.

Tři možnosti

Pokud máte namířeno přímo do Londýna, máte v podstatě tři možnosti dopravy. Tou nejdražší, kterou vám příliš nedoporučujeme je Taxi, které vás vyjde zhruba na 100 liber. Zcela nejlevnější možností je autobus, který vyjde na 20 liber, ovšem problém je, že se do Londýna dostává skutečně dlouho, téměř dvě hodiny a to v případě, kdy není velký provoz. Tou nejefektivnější variantou zůstává vlak, který je sice o něco dražší, ale v centru Londýna jste za pohodlných 40 minut.

Vlakem nejrychleji

Lístky na vlak si můžete koupit buď v hlavní letištní hale z automatu. Automaty prodávající jízdenky pak najdete i přímo na nástupišti. Cena zpáteční jízdenky na jeden den je 58 liber, ovšem jízdenku si můžete zakoupit i online a čím dříve tak učiníte, tím bude cena nižší. Ve finále můžete jízdenku zakoupit klidně i za 10 liber pro jeden směr.

Po zakoupení jízdenek již stačí jen sejít dolů na nástupiště. To je již na letišti velmi dobře značeno. Zde si necháte zkontrolovat lístek a jedete. To nejlepší volbou je zastávka Liverpool Station, která je přímo v centru a hned u ní najdete i lístek na metro, které vás zaveze, kam budete chtít. Tak hodně štěstí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts