Chcete-li si vychutnávat tabák tím nejlepším možným způsobem, rozhodně se vám vyplatí koupit si vodní dýmku. Chuťově se to nedá s cigaretami vůbec srovnávat. Navíc nejde o nic drahého.

I kvalitní verze se dají koupit za docela dobré peníze. Zvolit si však tu správnou dýmku vám dá dost možná docela zabrat. Měli byste se tak řídit alespoň základními kritérii, podle kterých vybírat.

Účel dýmky

Samozřejmě, že hlavním účelem dýmky je tvorba kouře, abyste ho následně mohli inhalovat. Ne každý si však kupuje dýmku pouze kvůli kouření. Existují lidé, kteří nekouří vůbec, a přesto doma jeden kousek mají. Většinou jde o dekorační verze, které dobře vypadají, nicméně aktivně se nepoužívají.

U dýmek určených na kouření byste se měli zaměřit hlavně na hmotnost. Drobnější levné dýmky mají tu výhodu, že jsou snadno přenositelné. Můžete si je tak brát třeba na různé večírky. Moc peněz za ně sice nedáte, avšak pokouření z nich není tak lahodné, jak byste možná čekali.

Středně velké dýmky jsou na tom v tomto ohledu už daleko lépe. Jsou sice těžší, na druhou stranu pořád nejde o žádné giganty, takže i ty jde ještě relativně snadno přemisťovat.

To samé se ovšem nedá říci o největší dýmkách. Ty obvykle nabízejí nejlepší chuťový zážitek, na druhou stranu jsou ovšem i docela robustní a těžké. Proto se často používají pouze v domácnostech, případně v podnicích, kam byly koupeny, a nikam dál se už moc nepřenášejí.

Náhradní díly

Zásadní jsou u vodních dýmek i náhradní díly. Většinou se nerozbije celé tělo, ale během manipulace lze poškodit některé drobnější části, které jsou však naprosto nezbytné, jelikož bez nich zařízení nemůže správně fungovat.

Je proto vhodné si ještě před zakoupením zjistit, zdali je možné k dané dýmce snadno sehnat náhradní díly, případně za kolik. Takto nemusíte v případě poruchy kupovat nový model, ale prostě jen vyměnit poškozenou část.