Cestování po Evropě bude nejspíše během letošního roku dosti omezené z důvodu přetrvávající pandemie koronaviru. Přesto se restrikce postupně uvolňují a Češi díky tomu mohou plánovat alespoň nějakou dovolenou. K nejpopulárnějším volbám patří dovolená v Chorvatsku a samozřejmě také v České republice.

Chorvatsko slibuje dobré podmínky pro dovolenou

Pro letní ubytování Chorvatsko každým rokem nabízí českým turistům ideální podmínky. Věhlas si tato balkánská země, jež leží při pobřeží Jaderského moře, získala zejména nízkými cenami, příjemnými lidmi a komfortním ubytováním. S tamními apartmány Chorvatsko dnes už bez problémů dokáže konkurovat ostatním jihoevropským letoviskům v Itálii, Řecku, Francii či Španělsku, takže se při správném výběru rozhodně nemusíte obávat, že svoji dovolenou strávíte v nějakém nepříliš vábivém prostředí. Ne náhodou sem ročně vyrážejí stovky tisíc Čechů. A dá se předpokládat, že tomu bude stejně také v letošním roce, byť s trochou omezení kvůli zmíněné pandemii. Chorvatsko se však snaží vytvořit takové podmínky, aby měli lidé, kteří zde hodlají trávit volné chvilky během letošní léta, dostatek klidu a pohody.

Česko je sázkou na jistotu

Nechcete-li ani trochu riskovat, avšak dovolenou si nehodláte nechat ujít, zajisté zvolíte některou z tuzemských oblastí. Velmi pěkné prostředí můžete tradičně očekávat na jihu Čech. V tom případě zvolte například pro ubytování Tábor, odkud se lze vydávat za pamětihodnostmi a na řadu zajímavých míst. Navštívíte třeba překrásné údolí řeky Lužnice, lesopark Pintovka, místní ZOO Tábor, případně máte možnost zajet si do širšího okolí, kde je spousta historických staveb a památek.

Zajištění ubytování

Dovolená v roce 2021 nemusí být ztracena. Stačí si jen zvolit vhodnou destinaci, kde na vás všudypřítomné zprávy o viru budou co nejméně doléhat. Pokud plánujete letní dovolenou pro rok 2021, vyberte si hotely a ubytování na Hotely.cz.