Pokud patříte mezi milovníky cestování, zřejmě si plánujete, kam tentokrát vyrazíte na výlet. Zapomeňte na české končiny, vyjeďte až za hranice, ideálně do Maďarska, Itálie nebo klidně i na vzdálený ostrov Srí Lanka. Všechna tato místa mají něco do sebe.

Maďarsko a relaxace v tamních lázních

Jestliže hledáte poznávací zájezd plný relaxace a odpočinku, zavítejte do Maďarska, které je označováno za zemi lázní a termálních vod. V současné době je na území Maďarska více než 385 lázeňských středisek a termálních koupališť, přičemž termální voda se na povrch dostává skrze 1 372 vrtů. Hlavním lákadlem země je bezpochyby Budapešť, kde zkombinujete návštěvu historických skvostů s odpočinkem v termálních lázních.

Benátky nejen pro zamilované

Pokud vás láká spíše Itálie, ať už kvůli lahodné kuchyni, nebo písečným plážím, potom doporučujeme vzít to přes Benátky. Jedná se o hlavní město severoitalské oblasti Benátsko, jehož historické jádro se rozprostírá na ostrovech v mělké laguně. Benátky jsou protkané více než 150 kanály, přes které se klene na 400 mostů. Projedete se historickým centrem, zažijete romantickou atmosféru na gondolách a uvidíte významné památky.

Srí Lanka pro příznivce exotiky

Dále mezi skvělé poznávací zájezdy patří výlet na Srí Lanku, což je ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii nedaleko poloostrova Přední Indie. Srí Lanka je známá jako země čajů a slonů. Za poměrně málo peněz dostanete hodně muziky. Užijete si dobrodružství, uchvátí vás úžasná fauna i flóra a do paměti se vám vryjí ta nejzajímavější místa. Oblíbeným turistickým cílem je například Polonnaruwa, což je antické město králů s mnoha buddhistickými památky.

Ať už chcete vyrazit do jakékoliv části země, měli byste si najít vhodnou cestovní kancelář, která se stane na cestách vaší pravou rukou. Jednou z nich je REDOK TRAVEL. Průvodci této cestovní kanceláře vás rádi seznámí i s místy, která v tištěných průvodcích nenajdete.