Myslíte si, že znáte Lysou horu, protože jste na ni vystoupali snad tisíckrát? Možná se pletete, možná ji neznáte tak dobře, jak si myslíte. Je sice skvělé, že jste na její vrchol vystoupali po všech označených cestičkách, ovšem to největší dobrodružství se skrývá na neoznačené stezce, kterou jenom málokdo zná. Jedná se o cestu, která je vyšlapaná těmi, kdo Beskydy skutečně dobře znají. Odkud vede?

Lysá hora je královnou Beskyd. Jedná se o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, z něhož je skutečně nádherný výhled na celou širou přírodu. Na samotný vrchol vede hned několik cestiček. Některé jsou strmější, jiné jsou pohodlnější a méně náročné. Dokonce se najde i taková cesta, která je určena všem vášnivým cyklistům. Pokud ale toužíte zažít pravé české dobrodružství, vydejte se po zmiňované neoznačené stezce, která byla vyšlapaná znalci Beskyd a která je označována za nejstrmější cestu vedoucí na vrchol Lysé hory.

Vede z obce Krásná

Vede z obce Krásná, konkrétně z místa zvané Řepčonka. Jedná se o údolí zmiňované obce, kde nemůžete zaparkovat. Automobil můžete nechat dva kilometry daleko, jelikož zde není místo pro automobily. Jestli se nechcete trmácet pěšky, využijte autobus vedoucí z Frýdku-Místku, který zastavuje přímo v Řepčonce.

Pokud se po této cestě vydáte v zimě, uvidíte ji zřetelně. V létě je cesta sice vyšlapaná, ale člověk ji méně registruje. Připravte se tedy na to, že budete bloudit, pokud se bude jednat o váš první výstup na Lysou horu.

A až vrchol zdoláte

Jestli se vám podaří po této neoznačené stezce přijít až na vrchol Lysé hory, zasloužíte si odměnu. A to nejen orosenou v podobě piva v nedalekém Beskydském pivovárku, ale zasloužíte si odměnu v podobě skvělého jídla, pohodlné postele a wellness, což pro vás nabízí rekreační centrum Sepetná, kde je hned několik možností ubytování v srdci Beskyd. Upřednostníte hotel nebo威而鋼
dáte přednost penzionu či bungalovu?