Roadtrip je v současné době velmi oblíbený způsob cestování. Zahrnuje cestování po vlastní ose a díky vestavbám do aut i přespávání v autě. Pokud je vám tento způsob cestování také blízký a plánujete se na svůj vůbec první roadtrip vydat, prozradíme vám, co všechno zahrnuje příprava na dovolenou na čtyřech kolech.

Vybavte si vozidlo potřebným vybavením

Jelikož budete spávat v autě (vestavby do aut na spaní jsou vybaveny pohodlnými matracemi), nemusíte řešit žádný spacák, karimatku ani stan. Zkrátka a dobře si s sebou vezmete jenom peřiny, které si povlečete do oblíbeného a pohodlného povlečení.

Své auto však vybavte pitnou vodou, také dostatkem jídla a nějakým nádobím, abyste měli na čem konzumovat svou snídani. Nezapomeňte si čaje nebo kávu, kterou si po ranním probuzení se připravíte.

Nachystejte si lékárničku

Na co se bohužel zapomíná je lékárnička. I když je pravdou, že musí sídlit v každém automobilu, na roadtrip si ji vybavte i prášky na bolest hlavy, nevolnost, případně prášky na alergii, pokud by se vám během cestování spustila alergická reakce.

Pokud máte antibiotika, je dobré je mít také s sebou. Nezapomínejte ani na dezinfekci, kterou mějte ideálně i ve spreji, abyste mohli jednou za čas dezinfikovat povrch a udržet si tak přenosný příbytek hygienicky čistý.

Sjednejte si cestovní pojištění

Bez čeho rozhodně nevyjíždějte je cestovní pojištění. Zejména pokud jedete za hranice byste bez něj neměli ujet ani kilometr. Pamatujte na to, že strýček Náhoda se nehlásí o slovo a umí pořádně znepříjemnit vaši dovolenou, i když bude na kolech.

Pokud by došlo nějakému úrazu, nehodě nebo k čemukoliv podobnému, díky cestovnímu pojištění nebude daná částka, kterou budete muset uhradit tak vysoká. Předcházejte finančně nákladným scénářům a raději si pojištění za pár stovek sjednejte.

Related Posts