Když se řekne dovolená, mnoho z nás si představí moře, hory ale rozhodně ne Finsko. Přitom je to velká škoda, protože Finskou je země jako žádná jiná!

Jedinečné Finsko

Finsko můžete navštívit v podstatě kdykoliv a vždy si pro vás připraví něco zcela nového. Ale zejména na severu vždy počítejte s výrazně chladnějším počasím. Hlavní turistická sezóna je zde od května do září. Laponsko bývá nejhezčí na podzim, kdy také odcházejí krvelační komáři. V zimě pak můžete vyzkoušet neuvěřitelné běžkařské tratě, ale je potřeba počítat s výrazně kratšími dny.

Finskou je druhou největší zemí EU, ale moc historických památek tu nečekejte tolik jako ve Švédsku nebo Dánsku. Na druhou stranu tu zažijete neuvěřitelnou přírodu, která nemá obdoby. Putování zpříjemňují nedotčená veřejná tábořiště a tak si můžete vychutnat nádherné hluboké lesy i tisíce jezer, které si každoročně vychutnávají především milovníci rybaření. Pokud vás zajímají spíše městské radovánky, pak budete muset spíše na jih, kde žije o něco více lidí než na severu.

Co navštívit?

Mezi nejnavštěvovanější místa země patří Helsinky, Turku, Tampere a pak také zajímavé památky přírodního rázu. Oblíbené jsou křesťanské chrámy, ale také Finlandia, což je kongresová a koncertní hala.

Doporučujeme navštívit také celou řadu národních parků v Karélii i Laponsku. Minout byste rozhodně neměli ani Alandské ostrovy, které byly dříve předmětem sporu mezi Finskem, Ruskem a Švéskem a tak zde zbylo velké množství pevností. Doporučujeme navštívit i skanzen Bragegarden.

Finsko je prostě jedinečnou zemí, jejíž charakter se jen tak neopakuje a proto byste jej měli prozkoumat od severu po jih, od západu po východ.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup