Pokud si organismus po náročném pracovním týdnu žádá odpočinek a odreagování, není nic jednoduššího než vyrazit na prodloužený víkend do wellness hotelu, případně nějakého lázeňského domu. V následujících řádcích vám poskytneme hned tři zajímavé tipy.

Vzhledem k tomu, že jsou v České republice lázně rozmístěné po celém území, můžete si vybrat, jestli chcete cestovat jen pár desítek kilometrů, nebo vyrazíte klidně i na několikahodinovou jízdu automobilem.

Lázně Kynžvart

Svou ojedinělostí si vás podmaní Lázně Kynžvart poskytující optimální klimatické podmínky pro léčbu přírodními zdroji. V půvabném lázeňském městě na vás čeká kombinace čistého ovzduší bez alergenů, minerálních vod a rašelin. V lázních si na své přijdou jak děti, tak i dospělí, přičemž vybrat si můžete z nespočetného množství wellness a lázeňských pobytů.

Vyzkoušíte bazénové rehabilitace, příjemné masáže, suché koupele, ale i inhalaci, elektroléčbu a spoustu dalších procedur.

Lázně Nové Hrady

V případě, že vás láká starobylá atmosféra, Lázně Nové Hrady jsou vhodným cílem. Samotný název napovídá, kde se lázeňské město rozprostírá, tedy v neporušené přírodě Novohradských hor nedaleko hranic s Rakouskem. Nové Hrady jsou nádherné město ukrývající celou řadu zajímavých pamětihodností. Čekají na vás zábaly, koupele, masáže, plynové injekce, rašelinové obklady i elektroterapie. Odpočinete si v orientálních a solných lázní či vyzkoušíte oxygenoterapii.

Lázně Jáchymov

V hlubokém údolí Krušných hor se nachází Lázně Jáchymov proslavené radonovou vodou, která nemá účinky chemické, ale spíše energetické. Radonová voda se získává z tamního uranového Dolu Svornost, odkud se postupně rozvádí přes potrubí do balneoprovozů. Slouží k léčbě pohybového aparátů, onemocnění kloubů i kožních nemocí.

Wellness i lázeňské pobyty najdete na Spa.cz.