Máte už plné zuby Chorvatska, Itálie a dalších typických destinací, kam Češi jezdí na dovolenou? Zkuste to letos pojmout mnohem dobrodružněji. Místo v létě se vydejte za poznáním v zimě a rovnou do nějaké exotické destinace. Nabízí se třeba ostrov Kuba, který láká nejen na skvostné písečné pláže a alkohol.

Kuba se pomalu mění a zájemcům má rozhodně co nabídnout. Krásné pláže uvidíte v mnoha destinacích, nicméně tabákové plantáže či úchvatné památky UNESCO jen tak někde nenajdete. A co byste řekli projížďce v nějakém pořádném bouráku? Nebo vás osloví spíš ochutnávka pravého kubánského rumu a mojita? Pak bude poznávací zájezd Kuba něčím pro vás.

Rozmanitost ostrova vás překvapí

Většina lidí si Kubu představuje jako živé město plné oslav, tance, hudby a alkoholu. Tak tomu skutečně je, ovšem ne všude. Například v ulicích Havany zažijete zábavu ve dne i v noci, v jiných oblastech si však na své přijdou i milovníci klidu. Například v oblasti Viñales lze provozovat turistiku či horolezectví. Zdejší příroda rozhodně stojí za to.

Na turisty jsou zde připravení

Věděli jste, že na Kubě platí dvě měny? Jedna je určená pro turisty, ta druhá pro místní. Kubánští obyvatelé používají kubánské peso (CUP) a turisté kubánské konvertibilní peso (CUC). Peníze nelze vyměnit nikde jinde než přímo na Kubě, budete to muset udělat na letišti. Na Kubě navíc nejsou bankomaty a je dost pravděpodobné, že vám zde nebude fungovat karta. Proto je potřeba přijet sem s dostatečným obnosem v EUR či USD.

Vydejte se na Kubu v únoru

Na Kubě je krásně, i když je u nás doma chladno. Naopak mezi červnem a listopadem zde vládne hurikánová sezóna, takže je lepší sem v tomto období nelítat. Během Velikonoc a Vánoc tady bývá hodně turistů. Všechno tohle ví i v CK Redok, a proto nabízí poznávací zájezd Kuba během února. Přihlásíte se?

Related Posts