Ať tomu věříte či nikoliv, Budapešť patří mezi jedny z nejkrásnějších metropolí Evropy. Pojďme se podívat, co všechno zde můžeme zažít.

Ochutnejte perlu Dunaje

Cestu do Budapešti z naší republiky můžete učinit letecky, vlakem, nebo automobilem.  První varianta je asi nejjednodušší a vůbec nemusí být tou nejdražší. Zpáteční letenky můžete pořídit i za 800 korun. Let je velmi krátký a tak se jedná o skvělou volbu. Automobilem je cesta o něco delší a také dražší a poslední varianta vlakem je neuvěřitelný zážitek, který můžete spojit s nočním cestováním a ve vlaku přespat.

Když do Budapešti dorazíte, rozhodně se nebojte, že byste nenašli ubytování. Bydlet se zde dá navíc velmi levně, doporučujeme se podívat na stránky Booking.com a tam si najít ubytování přesně na míru.

A kam v Budapešti vyrazit?

Míst je zde skutečně obrovské množství, ale rozhodně vám doporučujeme navštívit místní lázně a také památky a parky. Lázně si můžete vybrat buď klasické, nebo arabské, které jsou velkým zážitkem. Rozhodně nezapomeňte navštívit i nádherný břeh Dunaje spolu s krásnou budovou budapešťského senátu.

Nezapomeňte navštívit ani místní skvělé restaurace, a nádherné parky jako například Városliget a skvělé vyhlídky na celé město. Pokud budete mít štěstí, možná se do Budapešti dostanete i během konání některého z festivalů, který se zde pořádá velké množství, jako například Sziget, který je jednám z největších hudebních festivalů a ročně jej navštíví na 400 tisíc návštěvníků.

Related Posts