Mnohdy řešíme otázku, jaký druh dopravy si vybrat. Často na delší trasy využíváme veřejné dopravní prostředky a na místě si půjčujeme automobil. Ušetříme tak často cenný čas, neboť se můžeme dostat na místo letecky nebo cestovat jak ve dne, tak v noci. Vůz si pak na místě pronajímáme v autopůjčovně. Na výběr máme mezinárodní řetězce typu Hertz, Avis či Budget a mnoho menších firem. Kromě sortimentu nabízených vozů se liší hlavně cenou a obchodními podmínkami. Pokud se chceme v pestré nabídce dobře orientovat, musíme prohlédnout internetové stránky jednotlivých společností. To nám ale zabere mnoho času. Naštěstí podobně jako u jiných výrobků a služeb lze využít některého ze srovnávačů.

Vypůjčení vozidla

Před vypůjčením vozidla nás budou zajímat především obchodní podmínky, modely vozů a ceny. Jedním z míst, kde toto vše zjistíme, je srovnávač www.levnaautopujcovna.cz. Zde si můžeme vybrat nejlevnější nabídky z více než tisícovky autopůjčoven. Tento srovnávač má údaje všech významných společností – Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget, Advantage a řady dalších. Stačí zadat pouze místo výpůjčky a dobu, po kterou chceme vozidlo používat. Srovnávač nám poté zobrazí aktuální nabídku vozidel. Kromě typů automobilů se dozvíme také podmínky vypůjčení.

Podmínky vypůjčení

Platí zde omezení pro maximální a minimální věk, který mají stanoven na 60, respektive 21 let. Mladí řidiči od 21 do 22 let platí zvláštní příplatek. Ten u některých půjčoven, které nemají tak přísná omezení, platí také senioři nad 60 let. Řidič musí vlastnit řidičský průkaz vydaný aspoň před dvěma lety.Pokud se chystáme s automobilem vyrazit do zahraničí, je vhodné se informovat, do kterých zemí můžeme jet. I u některých hojně navštěvovaných destinací platí určitá omezení. Zjistěme si rovněž rozsah pojištění. U půjčoven jsou různé sankční poplatky, které mohou nastat v případě rušení rezervace nebo nevyzvednutí vozidla. Při stornu objednávky do 24 hodin je vrácena celá částka. Podobně jako rezervaci také její zrušení provádíme na webové stránce. Kromě zaplacení půjčovného nám bude pro případ poškození nebo odcizení automobilu na naší kreditní kartě zadržena záloha ve výši 800 – 1700 EUR.