Thajsko stále zůstává jednou z destinací, které si Evropané vyberou pro svou první cestu mimo náš kontinent. Ale nenechte se zmást, přestože jsou Thajci na každoroční příliv Evropanů zvyklí, může vám chvilku trvat, než si na tuto čarokrásnou zemi zvyknete. Abychom vám první pobyt v této osobité zemi co nejvíce ulehčili, připravili jsme pro vás několik tipů na cestu.

Nespěchejte

Začněte Bangkokem a nechte si několik dní, abyste načerpali jeho magickou atmosféru, včetně jedné noci na notoricky známé třídě Khao San, než se vydáte na jih k ostrovům nebo na sever do druhého největšího města Thajska Chiang Mai. Chcete-li uskutečnit obojí, budete potřebovat nejméně dva týdny. Pokud máte tři, přidejte do svého itineráře také Kanchanaburi a slavný Most přes řeku Kwai.

Wat?

Thajsko je zemí chrámů, najdete zde všechny typy, od majestátních až po miniaturní, Nesnažte se však navštívit všechny. Pro začátek postačí Wat Pho a Wat Phra Kaeo v Bangkoku a Wat Phra Si Sanphet ve městě Ayutthaya. Nezapomeňte, že Thajsko skrývá víc, než jen architektonické skvosty, například bohatý noční život či překrásné národní parky.

Skvělé pouliční jídlo

Thajské pouliční jídlo je vynikající, kvalitní a ohromně levné. Ale můžete se jím také lehce přiotrávit. Proto dbejte na dostatečnou hygienu rukou a především jezte pouze tam, kde jsou davy lidí; rychlejší obrat znamená čerstvé potraviny. Nikdy také nepijte vodu z vodovodu.

Odstraňte nepřátele

Komáři jsou všude, ale to neznamená, že si jimi musíte nechat znepříjemnit celý pobyt. Používejte silný repelent a oblečení ošetřete peprmintovým sprejem ihned po příjezdu do země.

Respektujte kulturu

Zachování tváře je pro všechny Thajce nesmírně důležité, takže tím, že zvýšíte hlas a budete se zlobit, ničemu nepomůžete. Za nejposvátnější část těla je považována hlava, zatímco nohy za nejméně významnou. Za žádných okolností tedy nikomu nesahejte na hlavu a nepřibližujte se nohama k posvátným obrazům, zvláště těch s Budhou či králem.

 

Related Posts