Výlety či přímo dovolené na kole jsou rok od roku čím dál více oblíbené. Díky kolu se totiž nemusíte zdržovat pouze na jednom místě, ale můžete toho navštívit mnohem více. Zároveň nejste omezováni ničím větším, než je vaše vlastní vydrž. Aby pro vás však byla jízda na kole co nejpříjemnější, je nutné také alespoň základní vybavení.

Vybavení na kolo

Dávno už skončily časy, kdy jste mohli vyjet na kole pouze v kraťasech a třeba i bez trika. Cyklista je účastníkem silničního provozu, tím pádem je v současné době na kole nutná i jakási povinná výbava. Stejně tak je nutné i vybavení samotného cyklisty. Úplnou samozřejmostí, bez níž byste neměli nikdy vyjet, je cyklistická helma. Další vybavení a oblečení, jako jsou například cyklistické rukavice, již povinné nejsou, ale rozhodně s nimi bude jízda na kole příjemnější. Chrání vaše ruce jednak proti otřesům za jízdy, a pak také proti odřeninám při pádu. Téměř nezbytným ochranným kouskem pro jízdu na kole jsou cyklistické brýle. Chrání vás a hlavně vaše oči před sluncem, větrem i hmyzem. Dalším nejčastěji používaným vybavením jsou cyklistické tretry. Ty bývají z velice lehkých materiálů. Což oceníte především při šlapání na kole do kopce, kde budete rádi za každý ušetřený půl kilogram.

Cyklistické dresy

Do šatníku každého správného cyklisty patří v dnešní době také cyklistické dresy. Jednak hezky vypadají, ale mnohem důležitější je jejich funkce. Dresy jsou prodyšné, odvádějí pot, a udržují vás tedy v suchu. Existují i zateplené modely, které vás v případě nepříznivého počasí zahřejí. Zároveň plní i bezpečnostní funkci, protože jsou z barevných látek a často mají i reflexní prvky. Velký výběr jich můžete najít na stránkách e-shopu proficyklodresy. cz, který se na cyklodresy specializuje. Najdete zde dresy všech možných značek, jako jsou například profesionální stáje Astana, Bianchi či BMC.

Related Posts