Kromě klasického řeckého panoramatu složeného z modré a bílé, je Santorini ostrov spálené oranžové a krvavě červené, královské purpurové a máslově žluté, elektrizující zelené a pastelově růžové.

 

Duhové barvy Santorini

Hned na první pohled je jasné, že Santorini se nepodobá žádnému jinému ostrovu v Řecku. Tento sopečný ostrov se nachází asi 300 km jižně od Athén v souostroví Kyklady a je domovem světoznámé sopečné kaldery lemované 300 metrů vysokými útesy klesajícími do moře. Stejně neskutečná, jako sám kráter, je také rozmanitost barev útesů, které se skládají z rozličných vulkanických hornin a půdy.

Vůně vinné révy

Díky nepříliš častým srážkám a vulkanické půdě s množstvím minerálních látek je ostrov ideální pro pěstování hroznů. Z historie jsou zachovány důkazy o starověkém vinařství, což znamená, že zdejší průmysl má tradici nejméně 3600 let. Vína ze Santorini se vyváží do celého Řecka a jsou oblíbená díky své suché, plné a minerální příchuti.

Pláže v mnoha barvách

Dokonce i pláže na Santorini mají různé odstíny. To poznáte už při pohledu na mapu – Červená pláž, Bílá pláž, Černá pláž. Oblázky a písek pocházejí z tvrzené lávy a barvy se liší v závislosti na tom, na jaké geologické vrstvě vnikla. Odstín masivních skal Červené pláže na jihozápadě ostrova pochází z ložisek železa.

Úchvatné západy slunce

Říká se, že ostrov Santorini má nejkrásnější západy slunce. Město Oia je nejpopulárnějším místem v Egejském moři, kde si můžete vychutnat festival barev západu slunce. Je natolik populární, že během letních večerů je zde každá ulice naplněna dychtivými turisty třímajícími fotoaparáty, aby zachytili onu podívanou. Ale ještě předtím, než se obloha rozsvítí fluorescenčními tóny pomerančové a růžové, Oia sama se zbarví do broskvové, reflektující narudlý odstín sopečných hornin pod ní.