Pokud plánujete navštívit jižní Španělskou, pak určitě zavítáte do Sevilly. Perla Andalusie však není jediným místem, které byste zde měli navštívit.

Atraktivní místa

Začněme však právě Sevillou. Toto nádherné město, které si vybrali i tvůrci seriálu Hra o trůny pro natáčené scén s rodem Martelů, je skutečně jedinečným místem, které nabízí celou řadu úžasných památek. Od paláce Acazár, až po nádherná náměstí, to všechno určitě musíte navštívit a objevit.

Ochutnejte tamní tapas, což jsou malé porce nejrůznějších pokrmů, díky kterým můžete ochutnat hned několik tradičních španělských chutí, aniž byste se přejídali. Zároveň si dopřejte sklenici osvěžující sangrie a nasajte atmosféru města po setmění, kdy hlavně o víkendu začne pulsovat zcela novou energií.

Po Seville se rozhodně vydejte na Stezku králů. Místo, kde se můžete projít nad hlubokým kaňonem vyřezaným řekou po nejrůznějších lávkách, schůdcích a dalších adrenalin vyvolávajících atrakcích.

Z této cesty se můžete vydat do Rondy, města na skále, které vás překvapí nejen svou polohou, ale i malebností, stejně jako některá další města poblíž národního parku, u kterého se toto město nachází. V Rondě si určitě dojděte i pod místní most a udělejte si neobvyklou fotografii tohoto zajímavého místa.

Co by to bylo výlet na jih Španělska, kdybyste nezašli také do Anglie. Na mysli máme slavný Gibraltar, stále ještě Britskou výspu jižního cípu Španělska, na kterém objevíte starodávnou pevnost hlídající průliv, skálu prošpikovanou jeskyněmi a jedinečnou atmosféru místa, kde se platí librou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup