Výbavou každého správného cestovatele by měla být smlouva s cestovním pojištěním. Ta se totiž může opravdu hodit, pokud nastanou nečekané komplikace při vašich dobrodružstvích za hranicemi. Proto byste na sjednání pojištění nikdy neměli zapomínat.

České pojištění nestačí

Vzhledem k tomu, že každá země má systém zdravotní péče odlišný, mohou nastat problémy, pokud zrovna budete v zahraničí a budete potřebovat ošetřit. Proto byste vždy měli myslet alespoň na základní pojištění, které vás ušetří obrovských výdajů za péči v cizí zemi. Pokud vyrážíte za sporty, rozhodně hledejte nabídky, kde vás pojistí i při rekreačních sportech. Pojištění vybírejte pečlivě, abyste měli krytá záda v případě, že by se cokoliv přihodilo.

Jak se pojistit do zahraničí?

Mnoho firem nabízí základní pojištění do zahraničí, které pokryje pouze to nejnutnější. Můžete však najít i takové firmy, které vás již za pár korun za den ochrání před mnoha riziky. Kromě pojištění na léčebné výlohy by se vám mohlo hodit také pojištění při ztrátě cestovních dokladů, pojištění zavazadel, úrazu a podobně, jinak se vám pobyt může velmi rychle zkomplikovat. Opravdu poctivé pojištění by vás mělo ochránit i při adrenalinových a extrémních sportech.

Cestování za dob koronaviru

Vzhledem k tomu, že aktuálně v mnoha zemích stále řádí koronavirus, může být vycestování nebezpečnější. Právě z toho důvodu pojišťovny nabízí pojištění i s ohledem na tuto situaci. Ačkoliv vás smlouva neochrání před koronavirem, může vám cestování ulehčit. Zejména pokud zůstanete v zemi v karanténě nad rámec plánované doby, je důležité vědět, jestli se vztahuje cestovní pojištění na Covid 19 a prodlouží se vám. Ujistit byste se také měli, že jste pojištěni za výdaje nad rámec pojistných podmínek, jestliže cestujete do země, do které to není doporučováno.

V posledních měsících se kolem cestování vznáší mnoho otazníků, jak to vůbec v souvislosti s Covidem 19 je. Vydat se však můžete do mnoha zemí, i přesto, že jsou ohroženy koronavirem. Cestovní pojištění by však mělo být nutností, ať už se vydáte kamkoliv.