Pálavská oblast patří k nejpopulárnějším z celé jižní Moravy. Lidé si ji zamilovali pro svůj poklidný ráz. Mnozí návštěvníci mají pocit, že se destinace podobá přímořským letoviskům. Není divu. Na každém rohu se nachází přírodní koupaliště, klenoty historie i přírody, nekonečně dlouhé vinice a útulné vinné sklepy.

I když je oblast prošpikována malebnými vinařskými obcemi, Pavlov vám utkví ihned v paměti. Leží na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, Děvína (550 m. n. m.). Už od 15. století je součástí mikulovského panství a patří k největším a nejstarším vinařským vesnicím.

Dovolená pro celou rodinu

Rodiny s malými dětmi, nadšení sportovci i milovníci přírody vyhledávají rekreaci v Pavlově díky tomu, že leží na území CHKO Pálava. V okolí obce je zajištěno koupání a jachting na Novomlýnských nádržích. Pavlov nabízí spoustu zajímavostí k prozkoumání, proto se mrkněte na https://www.pensionflorian.cz/. Penzion Florian vám poskytne komfortní ubytování, a navíc se stane ideálním výchozím bodem pro poznání obce a blízké krajiny. Vybírat můžete z 21 lůžek s přistýlkami. Jedná se o pět pokojů a jeden apartmán s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou moderně rekonstruované a vybavené dle potřeb hostů. Samozřejmostí je pohodlná postel s kvalitní zdravotní matrací, WIFI zdarma, lednice anebo televize. Penzion disponuje parkováním zdarma v areálu a vstup povolen mají i čtyřnozí mazlíčky.

Dny plné zábavy

I když je obec Pavlov malá, v roce 1995 byl soubor místních památek státem prohlášen za památkovou rezervaci. Nádherná je náves se selskými grunty, barokní hřbitov, barokní sochy a štíty i kostel sv. Barbory. Kroky turistů vedou ke zřícenině hradu Děvičky a archeologickému nalezišti dokládající osídlení z dob lovců mamutů. Oblíbené je putování naučnou stezkou Pavlovské vinice a vinné sklepy. Po náročném dni oceníte pohodlí penzionu Florian, o němž se více dozvíte na https://www.pensionflorian.cz/. Jižní Morava je krajina snů, a proto byste si měli užít dovolenou na maximum.