Letošní dovolená bude přeci jen trochu jiná, než všechny ostatní dříve. Pokud také přemýšlíte jak s letošním létem naložit, máme pro vás tip na poměrně zajímavý způsob, jak zažít cestovatelské dobrodružství, aniž byste vycestovali za hranice naší země, a dost možná i za hranice svého kraje.

Čas zažit lokální dobrodružství

Pokud jste duší dobrodruh, vězte, že se dá velké a dost netradiční dobrodružství zažít i u vás doma. Stačí k tomu jen nasadit krosnu, sbalit celtu a vydat se na cestu kam? To je víceméně už na vás, je ale dobré stanovit si určitá pravidla.

Ze všeho nejdřív je dobré naplánovat si přibližnou trasu. Nemusíte si přesně určovat po jaké stezce či silnici se vydáte, ale mít během cesty cíl se vždy hodí. Tyto cíle si naplánujte tak, abyste na ně stihli dojít během jednoho dne.

Víc ale neplánujte, a nechce se vést svým pocitem. Stanovte si, jak dlouho budete chtít být venku a rozhodně se nevracejte domů, byť půjdete jen několik kilometrů od své postele. Spát můžete v podstatě kdekoliv, pokud nebudete vytahovat stan, popřípadě pokud se majitele pozemku zeptáte na svolení. Vždy ale doporučujeme hledat si nějaké místo mimo civilizaci, kde nebudete nikoho otravovat, ale zároveň kde nikdo nebude otravovat vás.

Dost možná při takových toulkách budete chodit po místech, které dobře znáte, ale najednou vám budou připadat úplně nové. Dost možná se ale dostanete i na taková místa, která máte jen kousek od domova, a vlastně jste o nich vůbec nevěděli.

Právě v tom je kouzlo takového výletu. A ještě větší kouzlo bude, pokud si k sobě najdete parťáka či parťačku, aby byla vaše cesta nejen bezpečná, ale také plná zábavy a požitků.