Člověk nemusí trávit dovolenou jen u moře. Lidé dávají přednost dovolené v České republice a zimní dovolená je stejně tak dobrá, jako ta letní. Navíc je zima spojená s vánočními svátky, které chce stále více Čechů trávit na horách. Harmonie, klid a rodinná pohoda panuje v penzionech a horských srubech nejen v Jeseníkách. Každopádně horské oblasti Jeseníků mají určitě co nabídnout a ubytování, penziony v Jeseníkách se budou zamlouvat každému, kdo si přijde odpočinout, načerpat sílu a vdechnout plícím čistý vzduch.

Oblíbený Rejvíz nebo Červenohorské sedlo

Milovníci běžeckého lyžování mohou strávit svou dovolenou například na Rejvíze, který leží jen pár kilometrů od polských hranic. Nabízí ale opravdu krásný pohled na okolní přírodu, upravené běžecké tratě i rodinné penziony na Rejvíze. Procházka do chráněné oblasti Mechového jezírka návštěvníky zavede do kraje pokladů, kde si i dospělí budou připadat jako v pohádce. A ne nadarmo se této horské oblasti říká kraj, kde lišky dávají dobrou noc.

Červenohorské sedlo v podstatě odděluje oblast Jesenicka a Šumperska. I tady je mnoho běžeckých tratí, zejména pro ty zdatnější, ale na své si přijdou i ti, co mají v oblibě spíš sjezdové lyžování. Ubytování nabízí penziony v Jeseníku i penziony v Koutech.

Chlouba Jeseníků, Praděd

Jeseníky se mohou pochlubit i skvělými lázněmi, kde se léčí zejména astma a jiné dýchací potíže, diabetes, onemocnění cév a srdce. A i v zimním období jsou lázně návštěvníkům otevřeny. Jedinečné klima horských lázní jistě bude to pravé pro každého, kdo si chce nejen odpočinout. Chloubou Jeseníků je ovšem Praděd. Nejvyšší hora severomoravského pohoří nabízí svým návštěvníkům nezapomenutelný pohled do hlubokých údolí a do širokého okolí. Člověk se může dotknout bílé mlhy, oparu, jenž se pomalu snáší dolů, ale může pohladit i vítr, který se prohání mezi stromy.

Skvělá zimní dovolená může být právě na severu Moravy a každý penzion v Jeseníkách se těší na lyžařské nadšence.

Máte v plánu vyrazit na hory do Jeseníků? Vybírejte rodinné penziony na Penzion.cz.

Related Posts