Cestu autem delší, než dvě hodiny může někdo považovat za neskutečné utrpení. Taková cesta k moři však trvá daleko déle, a proto je dobré být na ní vždy připraven.

Občerstvení

Občerstvení je vždy dobré řešit předem a míst dostatečnou zásobu. Nikdy totiž nevíte, kdy vás zrovna zaskočí hlad. Vůbec nejlepší je mít přenosnou autoledničku do vozu, díky které můžete mít po celou parnou cestu vychlazené nápoje a čerstvé jídlo. Nespoléhejte se na to, že budete jíst někde po cestě. Vždy je lepší být připraven na to, že po cestě nebude žádná benzínka ani restaurace.

To pravé k poslouchání

Takto dlouhé cesty většinou neabsolvujeme sami, ale i tomu nejlepšímu řečníkovi občas dojdou po několika hodinách slova. V takovém případě přichází na řadu audiosystém vašeho vozu, a to pravé k poslouchání. Jenže co? Hudba je dobrá věc, ale vůbec nejlepší je spolehnout se na příběhy ukryté v audioknihách. Ty vás budou bavit od začátku do konce a zaujmou kompletně celou posádku.

Hry

Když už ani audio nezabírá, je čas na zábavu. Je proto vždy dobré sebou vézt vaše oblíbené hry. Stačí jen někde zastavit, řidič si odpočine a ostatní mohou hrát například karty, šachy nebo některé deskové hry, pokud pro jejich hru najdou to správné místo.

Počítač

Počítač nebo tablet je poslední záchranou. Filmy a hry mohou zabavit především děti. Je však nutné myslet na to, že ně každému dělá dobře koukat za jízdy do obrazovky.

Dobré vybavení

Aby byla cesta nejen příjemná, ale také bezpečná, je dobré myslet na to správné vybavení. Mimo kvalitně vybavenou lékárničku jsou to také drobnosti, které se vám mohou hodit v případě technických potíží. Důležité je rozhodně nářadí a startovací kabely. Pak se vždy také hodí svítila, tažné lano či lepicí páska.