Pokud milujete zimu hory a hlavně jízdu v nadýchaném prašanu, pak jste tady správně. Dnes si totiž ukážeme ty nejzajímavější freeridové lokace.

Top Freeride lokace

Freeride to je hlavně pohoda, naprosté užívání si a také pořádná nálož adrenalinu. Každý má své oblíbené freeridové místo a každý si rád udělá výlet někam, kde to ještě nezná. My se dnes podíváme na ta nejlepší místa, na freeride, která nutně nemusí být jen na těch nejvyšších velehorách, ale klidně i v malém lokálním redortu.

Rakousko Innsbruck Nordkette

Malé středisko hned u velkého města. Trochu na hlavu postaná lokace, u které rozhodně neplatí pravidlo, že nejlepší je jezdit tam, kde nikdo není. Je to jeden z nejpříkřejších evropských resortů a i proto jsou tu stovky tras. V lese nebo pod dondolou je to jedno. K tomu je navíc jedinečný výhled na město, ze kterého vám to sem zabere asi 10 minut.

Rakousko Stuben

Místo, které spolu se středisky St Anton, Lech a Zürs může poděkovat za největší sněhovou nadílku v Alpách. Všechny tyto resorty leží v Albergu, ale ve Stubenu je nejméně lidí. Většina svahů tu je však orientována na sever a tak zde není tolik sluníčka.

Francie La Grave

Zatímco jsou v Chamonix davy lidí, tady je pravý ráj pro freeride. La Grave není klasickým resortem, protože se jedná o horu se starou lanovkou, ale prašan je tu naprosto skvělý a i atmosféra je jedinečná.

Japonsko Niseko

Mekka všech freeriderů. Jedinečné místo, kde nejsou tak prudké svahy, ale sněhu je tu tolik, že se vám to ani nebude chtít věřit. Hokaidó je totiž pravidelně zásobeno sněhem ze Sibiře a proto je zde malý sněhový ráj.