Toužili jste se vždy podívat do Paříže, ale nikdy se vám to nepodařilo? Možná že toto jaro si najdete trochu času a toto nádherné město skutečně navštívíte.

Champs-Élysées jako symbol Paříže

Paříž je na jaře naprosto nádherná díky všudypřítomným kvetoucím stromům a květinám, o které se s velkou až úzkostnou pečlivostí starají místní zahradníci. Veškeré významné památky jako je Eifelova věž, Invalidovna či Champs-Élysées jsou nyní nádherným místem plným vůní a rozkvetlé nádhery.

Zrovna Champs-Élysées je skvělým příkladem toho, co se dá na jedné z nejrušnějších ulic světa vykouzlit, aby se jednalo o naprostou oázu klidu a pohody. Champs-Élysées najdete cestou z náměstí Étoile k Vítěznému oblouku. Celá ulice je symbolem francouzského stylu a radosti ze života. Turisty je velmi vyhledávaná, ovšem jen málo kdo ví, že se původně jednalo o bažiny.

Ty byly vysušeny až v 17. století, kdy na místě začal pracovat oblíbený architekt André Le Norte, jenž má na svědomí například i úchvatné Versailské zahrady. Ten vybudoval složitý odvodňovací systém a z bažin zbudoval jednoduchou promenádu osázenou stromy, která měla být prodloužením zahrad Tuileries.

Místo plné lidí

V 19. století to však začalo na ulici pořádně žít a začaly zde vznikat kavárny a divadla, které navštěvovala místní aristokracie. Následně byla celá promenáda rozšířena natolik, že v některým místech dosahovala šíře až 200 metrů. Dnes patří ulice mezi jedny z nejluxusnějších. Najdeme zde prémiové restaurace, luxusní prodejce oděvů, šperků či hodinek a také luxusní autosalony.

Zároveň se jedná o místo, kde stojí Elysejský palác pocházející ze 17. století a který je dnes sídlem prezidenta země.

Related Posts