Sardinie je autonomní oblastí Itálie, která leží na stejnojmenném ostrově na jihozápadě Itálie ve Středozemním moři. Sardinie je ideální destinací pro letní dovolenou, stačí jen vědět, kam zavítat.

Evropský Karibik

Mezi turisticky nejvytíženější oblasti patří horo-skalnaté oblasti Aggius, kde najdou nádherné monolity, které dosahují výšky až sta metrů a zaujmou především svými oblými tvary. Ty jsou velmi oblíbené především mezi horolezci a milovníky skal.

Mezi další oblíbené oblasti patří severní pobřeží u Capo Testa, kde je možné spatřit nádherné sněhově bílé balvanovité kupy, které jsou přístupné z moře i z pevniny. Ovšem většina turistů nevyhledává skalní masivy, ale nádherné pláže, díky kterým je tato oblast nazývána Karibikem Evropy.

Mezi nejkrásnější pláže patří Costa Paradiso, Spiaggia Tinnari, Cala Mariolu nebo velmi rozměrná pláž Porto Pollo. Jedná se však jen o výčet těch nejznámějších a po celém pobřeží najdete tisíce nejrůznějších plážiček, které mohou být jen a jen vaše.

Tip: Chcete ochutnat pravou italskou kuchyni i bez toho, abyste museli na přímořskou dovolenou? Vyzkoušejte rozvoz pizzy v Brně, případně rozvoz pizzy v Olomouci. Vše připraveno rozeným Italem, z kamenné pece a za použití čerstvých a kvalitních italských surovin. A právě kvalita a čerstvost surovin je to, na čem italská kuchyně stojí.

Sardinii objevili turisté asi před sto lety, a dnes si jí za svou dovolenkovou destinaci vybírají například i hvězdy z Hollywoodu, italská smetánka či hvězdy showbyznysu. I proto zde můžete nalézt jedny z nejluxusnějších hotelů z celé Itálie, ve kterých cena jednoho pokoje na noc hravě přesáhne i 100 tisíc korun. I přesto zde lze najít ubytování do jednoho tisíce na noc.

Na své si zde přijdou i milovníci přírody. Pobřeží i hornaté vnitrozemí láká na návštěvu a dlouhé toulky vás provedou nádhernými bílými vesničkami, vystavěným na strmých místech. Jednou z rarit jsou i místní stáda divokých koní. Zkrátka Sardinie vám nabízí vše na co si jen vzpomenete, tak jí neváhejte navštívit.