Fotopasti jsou přístroje, které mohou být součástí ochranného systému u vašeho domu či pozemku, ale také mohou sloužit lesníkům při sledování migrace zvěře, pozorování pohybu vzácných šelem, jako je rys ostrovid nebo vlk, což jsou zvířata pozvolna se vracející do našich lesů.

Ovšem to, co nevadí zvěři, určitě by upoutalo pozornost zloděje. Jedná se o nepatrný záblesk a jemné cvaknutí při sepnutí fotopasti na základě pohybu. Fotopasti na ochranu majetku nesmí vydávat naprosto žádný signál, neboť pak by svůj účel nemohly splnit. Zloděj by si i slabého záblesku či sebetiššího zvuku mohl všimnout a fotopast zničit.

Nejkvalitnější fotopasti

Mezi nejkvalitnější a také nejvyhledávanější fotopasti patří přístroje značek Bunaty a Browning. Fotopast na ochranu majetku těchto značek splní vaše představy a hlavní požadavek, neboť nezvaného návštěvníka na vašem pozemku vyfotí i za naprosté tmy neviditelně a neslyšitelně, i kdyby se zloděj díval přímo do objektivu. Při pořizování fotopasti, kterou chcete používat výhradně na ochranu svého majetku, se zaměřte především na to, jak daná fotopast funguje. Jsou totiž i fotopasti, které za tmy svítí, i když zcela nepatrně. Tyto přístroje jsou však určeny pro myslivce a lesníky, nikoliv k ochraně majetku. „Lidskou škodnou“ chytíte při činu pouze pomocí fotopasti, která pořizuje snímky bez jakéhokoliv světelného či zvukového signálu.

Další výhody fotopastí na ochranu majetku

Jakousi nadstavbou je GSM modul, který si můžete k fotopasti pořídit. Jedná se o malé zařízení, které vám umožní být neustále v kontaktu se svým majetkem. GSM modul totiž odešle pořízenou fotografie ihned do vašeho mobilního telefonu nebo na e-mailovou adresu ve vašem počítači. Tímto se účinnost fotopasti na ochranu majetku znásobí a zhodnotí, neboť můžete neprodleně reagovat například kontaktováním policie nebo bezpečnostní agentury. Budete tak mít možnost zabránit eventuálním větším škodám a navíc lze pořízenou fotografii použít jako důkazní materiál při následném vyšetřování a usvědčování pachatele vloupání.

Related Posts