Chcete se vydat ke kořenům lidstva, na místo, kde se mísí všechny jeho kultury? Pak se vydejte do Jeruzaléma.

Neuvěřitelné místo

Jeruzalém se nachází v Judských horách na hranici úmoří Středozemního a Mrtvého moře. Historie tohoto místa sahá až do 4. tisíciletí př. n. l. a představuje tak jedno z vůbec nejstarších měst na světě. Jedná se nejposvátnější místo pro Judaisty, obsahuje velké množství významných křesťanských památek a muslimové jej považují za své třetí nejsvětější místo.

Nejsvětější místa se naházejí ve starém městě, které leží v centru dnešní zástavby. Staré město je rozděleno na čtyři části, židovskou, muslimskou, křesťanskou a arménskou. Mezi nejvýznamnější místa patří Chrámová hora, Západní zeď, basiliku Svatého hrobu, Skalní dóm a také mešitu al-Aksá. Celé Staré město je spolu s jeruzalémskými hradbami zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Místo s atmosférou

Město bylo v průběhu dějin celkem dvakrát srovnáno se zemí, dvacet třikrát obléháno, padesát dvakrát napadeno a čtyřicet čtyřikrát dobyto. Město je momentálně stále velkým problémem pro Palestinu a Izrael, i přesto panuje v samotném městě klid a je skvělou destinací kam se vydat na výlet.

Proč? Kultura! Tisícileté míšení hlavních abrahámovských náboženství dalo vzniknout neuvěřitelnému mixu náboženství a především kultury. Díky tomu má toto město naprosto neuvěřitelnou atmosféru, kterou nikde jinde na světě nenajdete. Nevěříte? Zajeďte sem a uvidíte.

Related Posts