Asie je destinací, která v poslední době láká velké množství turistů, ovšem zemí je na tomto kontinentu skutečně velké množství a tak je otázkou jakou zemi si vybrat.

Jihovýchodní Asie

Ta se v poslední době stála rájem tzv. batůžkářů ovšem každá z jejích zemí je úplně jiná. Záleži vždy především na tom, za čím jedete, a kolik na to máte času a také peněz.

Na úvod je dobré si říci, že země v jihovýchodní Asii sice vypadají velmi lacině, ovšem jejich cena se může zvyšovat. Je totiž téměř nemožné jezdit stopem, nedá se moc dobře stanovat a jídlo je lepší kupovat v restauracích než v samoobsluhách. Bydlí se tak většinou v hotelech, přesouvá se autobusy a jí se u pouličních prodejců či v restauracích.

Malajsie

Jednou z nejlepších voleb pro začátek je Malajsie. Je velmi otevřená vůči turistům a má velmi nízkou kriminalitu. Lidé tu mluví velmi dobře anglicky, píše se zde latinkou a dá se tu zažít také velké množství dobrodružství třeba na Borneu. Je zde nádherná příroda a také skvělé moře. Ceny se liší podle turistických destinací. Cestovat se zde dá velmi levně a také pohodlně.

Thajsko

Thajsko je největší turistickou destinací jihovýchodní Asie a není se čemu divit. Tato země je doslova rájem s bílými plážemi, barevnými rybkami všudypřítomnou zelení, rybářích opuštěných ostrůvcích. Ovšem právě turisté jsou největší problém Thajska. Pokud však dokážete snést to že nebudete na tom nejkrásnějším a nejdostupnějším místě, pak si vy budete moci vychutnat svůj vlastní kousek ráje.

Cenově je na tom země velkoryse i velmi nevlídně. Opět zaleží na tom, jak dokážete smlouvat a jak dokážete vybírat a také v čem dokážete žít. Doprava je tu také za přijatelnou cenu a tak ani cestování rozhodně není tabu!

Related Posts