Azorské ostrovy patří mezi jedny z vůbec nejmalebnějších ostrovů, které můžete v Evropě navštívit. Mnoho lidí má o ostrovech představu, že se jedná o naprosto luxusní destinaci, kam se mohou dostat jen vyvolení. Pokud však víte jak na to, rozhodně se jedná o destinaci pro každého.

Jak se na Azory dostat

U Azorských ostrovů nesmírně záleží na období, v jaké se sem chcete vydat. Pokud milujete teplo a koupání v moři, pak sem rozhodně zavítejte v létě. Musíme vás však varovat, že ceny jsou v této době na Azorských ostrovech skutečně vysoké a taková dovolená vás vyjde skutečně draze. Navíc ostrovy jsou především o přírodě a jejích krásách, které zde panují celoročně.

Jedině letecky

Na ostrovy je nejlepší dostat se letecky. Je to také nejrozumnější. Nejlepším řešením je najít si spoj do měst Porto nebo Lisabon, a odsud poté vyrazit na cestu do Ponta Delgada. Na Azorských ostrovech mají navíc speciální nabídku. Pokud přiletíte z portugalské pevniny, tedy z letišť ve Faru, Lisabonu, nebo Portu a chcete svou dovolenou trávit jinde než na hlavním ostrově Sao Miguel, pak vás místní aerolinky SATA nechají využít jejich let tam a zpět zcela zdarma.

Zima není špatnou volbou

Pokud se tedy chcete na Azory vydat skutečně levně, vydejte se sem v zimě. I v tomto období se místní teploty pohybují okolo 15 až 17 stupňů a díky vlhčímu klimatu je zde skutečně velice příjemně i pocitově. Navíc se o Azorech říká, že během jednoho dne zde můžete zažít čtyři roční období, takže je to ve výsledku vlastně i jedno.

Zimní sezóna sebou nese obrovskou výhodu, kterou jsou skutečně nízké ceny. Jak ubytování, tak zapůjčení automobilu jsou oproti normální sezóně velice levné, automobil si zde můžete zapůjčit i za 10 euro na jeden den.  Pokud se vám však nechce do automobilu investovat, můžete vyzkoušet i stopování. Sice se nedostanete tak pohodlně všude tam, kam chcete, ale zase se seznámíte s mnoha místními obyvateli.

Related Posts