Možná to zní jako naprostá šílenost. Dovolená v Íránu, to je snad jen pro pořádné dobrodruhy ne? Ovšem realita je někde úplně jinde.

Írán, země která vás miluje

Íránci patří mezi vůbec nejpohostinnější a nejpřátelštější osoby vůči cizincům na celém světě. Země je mnohem bezpečnější než některé evropské destinace. Jedná se o zemi s neuvěřitelně bohatou historií a velmi pyšnou na svou kulturu a tradice. Navíc je tato země pro cestovatele velice přívětivá a především levná.

Pokud máte chuť vydat se do Íránu, pak musíte nejdříve získat víza. Následně se musíte rozhodnout pro to, jak si Írán vychutnáte, zda budete poznávat krásy měst jako je Teherán, Persepolis, Shiraz, Kashan, Yazd či Esfahan a jejich okolí, navštívíte perský záliv na jihu země, nebo naopak sever země a Kaspické moře. V úvahu přichází také trekování po horách či výlet do nejposvátnějšího města Íránu Mashhadu, který leží blízko hranic s Turkmenistánem.

Dodržujte pravidla

Připravte se na to, že slivovici a vepřovku budete muset nechat doma, jinak riskujete pokutu. Zároveň by se dámy měly vybavit šátkem, který jim bude zakrývat vlasy, delší halenou a dlouhými kalhoty. Toto oblečení na sobě pak budete muset nosit permanentně, ale nejedná se o nic hrozného.

Při návštěvě Íránu je vždy nutné myslet na to, že jste zde na návštěvě a že zde platí jiný pravidla a je tu i jiné náboženství. Kultura je jiná a jiné jsou i poměry. Velmi rychle vám však dojme, že lidé si vás tu nesmírně váží a jste pro ně velmi drahocennou návštěvou. Zní to sice velmi nadneseně, ale jedná se o naprostý fakt.

Related Posts