Některé oblíbené turistické stránky bohužel ne vždy vypadají tak, jak vypadají v brožurách. A někdy mohou vaše vlastní vysoká očekávání úplně zničit celý dojem z vaší cesty.

Socha Julie ve Veroně v Itálii

Podle legendy vám dotek ruky nebo pravého prsu Julie přinese štěstí při hledání pravé lásky. Každý čtvereční palec kolem sochy je téměř vždy nabitý turisty, což vám může opravdu zkazit dojem z tohoto údajně romantického místa. Prsa a zápěstí sochy jsou pravidelně poškozovány kvůli všem dotykům a „potřesení rukou“ od tisíců turistů, kteří hledají lásku.

Malá mořská víla v dánské Kodani

Dříve byla Malá mořská víla z pohádky dánského autora Hanse Christiana Andersena umístěna přímo na skále v kodaňském přístavu. V dnešní době není tak snadné tuto sochu vidět. V roce 2007 se kodaňští úředníci rozhodli přemístit sochu o několik metrů dál do přístavu, aby zabránili vandalismu a zabránili turistům v lezení.
Co ale návštěvníky opravdu zklame, je velikost sochy. Očekávají, že uvidí majestátní památník, a najdou sochu mořské panny, která je vysoká pouze 1,25 m.

Příběh Beatles v Liverpoolu v Anglii

Praví fanoušci legendární kapely budou z této výstavy pravděpodobně velmi zklamáni, protože zde nenajdou nic nového o svých oblíbených muzikantech.

Existuje jen několik exponátů a předmětů, které patří členům kapely. Kromě toho je vše, co je sdíleno v muzeu, již dobře známé široké veřejnosti. Množství  nepotřebných detailů je také nepříjemné, např. 4D kino s občasným stříkáním vody. Toto muzeum rozhodně nestojí za váš čas ani peníze.

La Scala v italském Miláně

Při procházce centrem města si zámek nechte ujít.. Třípodlažní zámek je mezi nádhernou italskou architekturou téměř neviditelný.

Nejdůležitější však je být na představení přítomen, protože kvalita italské opery vás nikdy nezklame. Není to však snadná věc: navzdory skutečnosti, že vstupenky jsou k dostání nejen v pokladně divadla, ale také na internetu, jsou levná místa pro nejslavnější operní představení vyprodána během několika hodin po zahájení prodeje vstupenek.

Berlínská televizní věž, Německo

Vyhlídková plošina z nejvyšší budovy v Berlíně stěží splňuje očekávání návštěvníků, kteří čekají v dlouhé řadě téměř 2 hodiny a zaplatí 16,50 EUR. Nebo někdy dokonce 21,5 EUR za přeskočení linkového lístku, který kvůli špatné organizaci nemusí vždy fungovat.

Špinavá okna, davy turistů a předražený televizní věžový bar jsou obrovským zklamáním pro každého turistu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup