Asie je destinací, která v poslední době láká stále více lidí. Ovšem Asie je mnohem větší pojem než se nám může zdát. Zapomeňte jen na rybářské chatrče z rákosu a nádherné pláže. Asie je například i Singapur.

Město jaké jste nezažili

Singapur, to je takový obrovský hodinový stroj, který šlape jako hodinky. Jedná se o extrémně moderní město, s luxusními hotely, mrakodrapy, vysokými mzdami a dlouhými pracovními dobami. Pokud máte rádi sci-fi filmy, určitě jste již někdy viděli scénu, kdy hlavní hrdina přilétá do vesmírného města plného nejrůznější bytostí z celého vesmíru. A přesně takový je i Singapur, až na to, že vesmírné bytosti z celého vesmíru nahrazují lidé z celé planety.

Více než draho

Díky tomu je Singapur pestrou směsicí kultur a národnostní, a zároveň také klíčovou dopravní tepnou. Jen tady se vám může stát, že popíjíte drink na střeše mrakodrapů a vedle vás stojí lidé, kteří ovládají například celosvětový trh s rýží. Lesk a bohatství je tu patrný na každém kroku, ale každá sranda vždy něco stojí.

Drahé je v Singapuru skoro vše, jídlem počínaje. V restauracích můžete s přehledem nechat i půlku své měsíční výplaty a jediným místem, kde se jakž takž dá najíst za přijatelnou cenu jsou čínské tržnice. Ceny hotelů a nájmů celkově stoupají do astronomických výšin a pokud budete hledat místo na gauči některého z nabízejících couchsurfing, pak se bude jednat o úzkostlivého workoholika.

Jediná laciná věc

Jediné co je na Singapuru skutečně levné je doprava. Tedy ta hromadná, díky které se však dokážete dostat na téměř jakékoliv místo této země. Vše se tu totiž řeší jednorázovými jízdenkami, které vás vyjdou as na 50 korun a můžete s nimi cestovat klidně z letiště až do centra.

Related Posts