České bílé svahy se už pomaličku rozpouští, ty alpské mají ještě hodně času. Na některých místech sníh dokonce vydrží celý rok. Chcete si pořádně zalyžovat? Chtěli byste odjet nejlépe ihned a neutratit moc? Jednejte podle našeho návodu. Do Rakouska budete potřebovat i dálniční známku Rakousko.

Velmoc má mnoho tváří

Rakousko díky rozlehlým alpským masivům patří mezi lyžařské velmoci. Areály se nachází všude tam, kde je to alespoň trochu možné. Některé nabízí jen několik kilometrů tratí, jiné díky vzájemnému propojení třeba až 300 km sjezdovek. Než vyrazíte na cestu, věnujte čas výběru střediska. Volte podle vlastních potřeb, srovnejte si ceny, zjistěte si, jaké další vyžití je v místě možné apod.

Kde si lyžování v Rakousku užijete nejvíce?

V Horním Rakousku (pouhých 60 km od Salzburgu) se rozprostírá populární středisko Dachstein – West. Nabízí 163 km skvěle upravených sjezdovek všech náročností, je ideální pro rodinnou dovolenou. Milujete dlouhé sjezdy? Cílem vaší cesty musí být Sölden – Ötztalský ledovec. Nachází se zde sjezdovka dlouhá 10 km! Luxusním zážitkem je lyžování Rakousko ve středisku Nassfeld. Čeká vás 110 km upravených tratí, vyřádíte se ve fun parcích, jsou zde i sáňkařské dráhy. A určitě se i opálíte, protože středisko patří k nejslunnějším místům Evropy. Více informací se dozvíte na traveler.cz. Na stránkách si snadno vyberete středisko i podle mapy. Cestovní kancelář Traveler se specializuje hlavně na Rakousko a nabízí cenově atraktivní zájezdy na lyžování v Rakousku se skipasem.

Co zařídit?

Myslete na výbavu a bezpečnost. Před odjezdem si dejte seřídit lyže, kupte si kvalitní oblečení. Na svahy nikdy nevyrážejte bez helmy, používejte i bederní pás. Lyžujte tak, abyste neohrozili sebe ani druhé. Nepřeceňujte své síly, pokud nepatříte mezi špičkové lyžaře, vyhněte se černým sjezdovkám. Zařiďte si kvalitní pojistku, ke klasické cestovní se hodí ještě pojištění odpovědnosti.