Temple Bar v Dublinu v Irsku

Říká se, že Temple Bar je místem, které musíte navštívit, když přijedete do Dublinu. Ve večerních hodinách je tu vždy obrovská fronta a budete muset čekat hodiny, než se dostanete do baru.

Bar je tak zaneprázdněný a plný lidí, že zaměstnanci stěží zvládnou vyčistit stoly a přijímat objednávky. Bar je opravdu jen předražený a nadhodnocený a není oblíbený mezi místními obyvateli.

Picassovo muzeum v Antibes ve Francii

Pokud máte příjemnou dovolenou na pobřeží a rozhodnete se navštívit některá z děl světově proslulého španělského umělce Pabla Picassa, můžete jistě strávit asi hodinu v jeho muzeu ve starém městě Antibes. Ale nedoporučujeme, abyste si prohlédli toto muzeum.

Vystavená kolekce se skládá hlavně z umělcových skic a keramických desek.

Možná by muzeum bylo zajímavější pro výzkumníky umění Picassa, ale tato konkrétní sbírka vás pravděpodobně zklame talentem umělce.

Pláže v Indonésii, Indii a Thajsku

Během své dovolené na zlatém písku v Thajsku, Indonésii a Indii lidé obvykle neopouštějí oblast svého hotelu a hlavně nejraději navštěvují turistické atrakce. Pokud se ale náhodou dostanou mimo turistické oblasti, tyto země stěží poznají.

Špinavé ulice, špinavé moře a pláže jsou běžným jevem. Nejznepokojivější je, že pobřeží znečisťují nejen turisté, ale také místní obyvatelé.

Ubudská rýžová pole na Bali

Slavné stupňovité rýžové plantáže jsou mezi turisty velmi oblíbeným místem. To je pravděpodobně důvod, proč musí návštěvníci utrácet peníze doslova za všechno: vstup (10 000 rupií), fotografie (20 000 rupií), jízda na houpačce (100 000 rupií).

Kromě toho jsou houpačky umístěny velmi nízko a je tu tolik turistů, že je téměř nemožné projít úzkými cestami.

Brusel, Belgie

Když si lidé vzpomenou na svou první návštěvu Bruselu, obvykle zmiňují, že v tomto městě existuje více nevýhod než výhod. Architektura Bruselu stěží zapůsobí na turistu, který navštívil alespoň několik hlavních evropských měst. Slavný Manneken Pis se ukazuje jako malá socha nad malou fontánou a je nemožné se na ni blíže podívat kvůli plotu a davu, který ji obklopuje.

Mnoho lidí je šokováno množstvím odpadků a pisoárů, které najdou v ulicích. Tyto pouliční pisoáry lze vidět také v Amsterdamu, kde jsou mnohem kompatibilnější s městským prostředím než v Bruselu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup