Pokud rádi cestujete, pak se zajisté setkáváte s celou řadou zajímavých lidí, poznáváte velké množství nových kultur a objevujete řadu nádherných míst. Všechny tyto zajímavosti si většina z nás fotí a k fotkám se poté vrací a vzpomíná. Ovšem nejlepším způsobem jak si uchovat co nejvíce vzpomínek na cestu je vést si vlastní deník.

Deník jako největší poklad

Cestovatelský deník má totiž tu autentičnost, že dokáže uchovat mnohem více, než fotografie. Pokud si budete deník psát každý večer před spaním, pak si do něj zaznamenáte skutečně to, co se vám daný den tolik líbilo, co vás překvapilo, co jste viděli a co vás dostalo. Můžete si do něj vkládat fotografie, můžete jej obohacovat o nejrůznější materiál jako je listí, písek kameny a další věco, které vás během vašich cest zaujaly.

Deník je navíc skvělým způsobem jak si vše chronologicky uspořádat. Pokud budete chtít zpětně dohledávat, co zajímavého jste viděli či potkali, pak to bude právě deník, do kterého nahlédnete. Ten totiž bude zachycovat vaše niterní pocity a vše, na co byste si z pouhé fotky prostě a jednoduše nevzpomněli.

Zároveň vám přináší cosi hmatatelného, co si odvážíte z cest. Nemusí to však být nutností. Dnes v moderní době si totiž můžete vést svůj deník i online. Jedná se o nejrůznější platformy, kam nahrajete své fotografie, přidáte svůj text a poté jej můžete dokonce i s ostatními sdílet. Všichni tak vidí jaká dobrodružství právě prožíváte.

Related Posts