Dovolená u našich sousedů není vůbec špatný nápad, a to hned z několika důvodů. Nejenže je to opravdu kousek, a to vlakem i automobilem, zažijete zde zážitky v podobné cenové relaci jako u nás, ale objevíte nádherná místa, která tato země skrývá, a to klidně i s dětmi. Na Slovensku si totiž užijí nejen horalové a sportovci, ale i rodiny s dětmi. 

Do Vysokých Tater?

Nejpopulárnějšími místy pro dovolenkový pobyt je Tatranská Lomnica, ze které můžete lanovkou až na Lomnický Štít, ale také Starý Smokovec či Štrbské Pleso. Najdete zde tůry s různým stupněm náročnosti, ideální horské klima, což ocení především děti s dýchacími problémy. Užívat si zde můžete i nejrůznějších lanových center či bobové dráhy v Tatranské Lomnici. Navštívit ze můžete také rytý park Aqua Relax.

Nízké Tatry

Nízké Tatry vás dostanou nádhernou přírodou a možností koupat se v termálních pramenech. Právě v této oblasti totiž naleznete řadu termálních koupališť, skluzavek, tobogánů a dalšího vyžití pro děti. Nízké Tatry jsou však ideální, pokud preferujete objevování ze sedla svého kola. Oblíbeným místem vodních radovánek je například Tatralandia, nachází se v Liptovském Mikuláši. Krásné koupání však na vás čeká i v Bešeňové. Zavítat můžete i do Liptovského Jánu, kde se nachází menší bazénky termálních pramenů, zde je přístup zdarma, nebo zavítat do termálního koupaliště, které se nachází také v Liptovském Jánu.

Hurá do ZOO

Zavítejte také do nejstarší ZOO na Slovensku, která se nachází v Bojnici. Navštívit tuto ZOO opravdu stojí za to. Zoologická zahrada se může pyšnit více než 2000 zvířat a více než 400 druhy zvířat. Kromě zvířat zde na děti čeká i řada atrakcí. Hned vedle ZOO narazíte také na zámek, který na první pohled připomíná zámky na Loiře. Původně se jednalo starobylý hrad, dnes se zde odehrává řada kulturních akcí i akcí pro děti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup