Léto jde ruku v ruce s dovolenou, a ta se obvykle nese v duchu chytání bronzu. Jen málokdo si nechce od moře přivést suvenýr v podobě krásně opálené pokožky – jenomže spousta lidí netuší, jak předejít nepříjemnému a zdraví nebezpečnému spálení. Pokud jste vždy po prvním kontaktu se sluníčkem rudí jako rak, dodržte letos následující zásady zdravého opalování. A to nejen na pláži, ale také na zahradě. Sluníčko totiž umí být velmi zrádné i ve středoevropských podmínkách!

1. Připravte pokožku v předstihu

O beta-karotenu jste jistě slyšeli – ale vyzkoušeli jste ho někdy? Důležitý antioxidant chrání organismus před škodlivými volnými radikály, čímž pomáhá pokožku udržovat zdravou. Barvivo se přirozeně vyskytuje např. v mrkvi, brokolici, broskvích a v mnoha dalších zástupcích zeleniny a ovoce. A samozřejmě si ho můžete pořídit v koncentrované formě – v podobě doplňků stravy. Podle odborníků je vhodné beta-karoten užívat minimálně měsíc předem.

2. Investujte do kvalitního opalovacího krému

Sadu opalováků, které vám ve skříni leží, jakožto relikvie z loňského roku raději vyhoďte. Datum expirace berte s rezervou – a především vezměte na vědomí, že po otevření přípravky postupně ztrácí účinek. Berte to jako příležitost pro vyzkoušení skutečně kvalitní kosmetiky na opalování.

Poohlédněte se po produktech, které kromě vysokého SPF nabízí i další praktické vlastnosti. Při výběru hleďte na texturu, voděodolnost a samozřejmě na složení. A protože ne každému je příjemná konzistence krému či oleje, zvažte pořízení opalovací mlhy. Snadno se nanáší, nemusí se roztírat a rychle schne.

Příslovečnou sázkou na jistotu je opalovací mlha z řady Photoderm od francouzské BIODERMY. Pro osvěžující efekt, perfektně adaptovatelnou texturu a možnost aplikace na mokrou pokožku si ho oblíbili milovníci outdoorových sportovních aktivit.

Produkty značky BIODERMA jsou nyní k dostání ve výhodných balíčcích a zájemci se mohou registrovat do soutěže o novinku v podobě tónovacího fluidu s efektem přirozeného make-upu.

3. S pobytem na slunci to zpočátku nepřehánějte

Na sluníčku si pochopitelně chcete užívat co nejdéle, ale nadměrné slunění může vaší pokožce způsobit šok. Pobyt proto dávkujte a nechte svou kůži, aby si na sluneční paprsky pozvolna zvykla. Zároveň se snažte držet ve stínu v kritickou dobu od cca 11 do 15 hodiny, kdy je intenzita UV záření zdaleka nejvyšší. Minimalizujete riziko spálení, které by vám mohlo pokazit celou dovolenou.

4. Pokožka si zaslouží péči i po opalování

Vždy, když se od vody vrátíte na pokoj, nezapomeňte kůži dopřát zklidňující kúru po opalování. A opět můžete zalovit v nabídce skvěle hodnocených produktů od BIODERMY – hydratační krém nebo mlha ve spreji After sun pokožku hydratuje, chrání buňky a prodlužuje opalování.