V Klatovech začíná Šumava, i když to na ni máte ještě nějakých 20 až 30 kilometrů. Napadlo vás se zrovna v tomto městečku někdy zastavit a užít si tady dovolenou či její část? Rozhodně se tady nebudete nudit.

Dovolená v Klatovech nabízí hodně možností, jak se nenudit. V létě zde využijete skvělé venkovní koupaliště. Nabízí tři velké bazény s perfektně vybaveným dětským bazénkem s různými atrakcemi. Vyřádí se tady již kojenci a batolata. Koupaliště je přitom perfektně hlídané plavčíky, čisté, s dobrými službami kolem, a především strašně levné. V horším počasí, nebo v zimě, si lze koupání užít na krytém koupališti, kde opět v relaxačním bazénu nechybí atrakce pro děti ani dospělé.

Ubytování Klatovy – do kempu vedle koupaliště i do hotelu v centru města

Zajímavostí je, že hned u koupaliště, venkovního i krytého, je kemp. Pokud si však představujete komfortnější ubytování, není to žádný problém. V regionu a přímo v Klatovech najdete hotely i soukromé penziony za rozumné ceny a s perfektním vybavenímDovolená na Klatovsku proto nevyjde draze, ani když si vyberete lepší ubytování. Zajímavým je třeba ubytování Wellness hotel Centrál v Klatovech. Ten nabízí dokonce vlastní bazén i možnosti zajímavých wellness procedur.

Město Klatovy nabízí evropské památky

Ubytování Klatovy vám dává možnost podívat se na pamětihodnosti města, ale i v regionu mezi Plzní a Šumavou. Přímo v Klatovech si rozhodně nenechte ujít městské katakomby se zachovanými mumiemi měšťanů. Je to rarita evropského charakteru. Speciální prostředí způsobilo, že v tomto pohřebišti významných jezuitů, měšťanů a vojáků nedošlo k rozkladu těl, ale k jejich přirozené mumifikaci.

Město vás též uchvátí výhledem z černé věže, barokní lékárnou, několika nádhernými kostely, židovským hřbitovem a mnoha dalšími zajímavými památkami. Z výletů do okolí lze zmínit například hrad Švihov. Věděli jste, že se právě zde točila slavná Popelka a k této pohádce je tady i speciální expozice zaměřena na dětské návštěvníky?

Klatovsko, to je i přímo Šumava

Najít si však můžete ubytování na Klatovsku, tedy v okrese Klatovy, kam patří i část Šumavy. Ubytujte se třeba na Železnorudsku, přímo v srdci Národního parku Šumava, nebo v Kašperských Horách. Možností pro skvělé ubytování, ať již jde o letní dovolenou či zimní dovolenou, tady najdete přehršle.

TIP: Vyberte si hezké ubytování na portálu Hotel.cz a podle toho si naplánujte svoji dovolenou na Klatovsku.