Léto je obdobím, kdy by si každý měl udělat chvilku volna, odpočinout si a načerpat energii na další pracovní či školní rok. Jistě z vlastní zkušenosti víte, že doma si člověk nikdy tak neodpočine, jako když hodí všechny starosti všedních dní za hlavu a vydá se objevovat neznámé krajiny. Nemůžete si vzít týden dovolené, abyste se vydali k moři? To je jen výmluva!

Pokud vám v práci nedají volno na týden, nebo nechcete utrácet desetitisíce, vhodnou variantou dovolené pro vás budou víkendové zájezdy. Budete se divit, ale i na tři nebo čtyři dny se dá vyjet za exotikou. V ČR takové prodloužené víkendy nabízí cestovní kancelář Kareta Tour, tak se rovnou pojďme podívat, kam se s nimi můžete na pár dní vydat.

U moře v Tel Avivu

Izraelský Tel Aviv má pověst města, které nikdy nespí, takže si zde dovolenou užijete ve dne i v noci. Vykoupete se na plážích Středozemního moře, prohlédnete si architekturu budov ve stylu Bauhaus, jež jsou zapsány na seznamu UNESCO, prohlédnete si jeden z nejstarších přístavů na světě. Kousek od Tel Avivu je také zajímavý Apollonijský národní park se vzpomínkami na starověk.

Do Tel Avivu se s Kareta Tour létá už na čtyři dny. Za tuto dobu bez potíží poznáte obchodní, kosmopolitní a pulzující centrum Izraele.

Do portugalského Lisabonu

Lákavě zní také čtyři dny v Lisabonu. Toto půlmilionové město je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě. Mají tady nejdelší evropský most, architektonické skvosty Belémskou věž a Klášter svatého Jeronýma zapsané na seznamu UNESCO či obrovské Ocenárium, kde si prohlédnete dravé žraloky i roztomilé tučňáky. Vydáte-li se do Lisabonu na víkend s Kareta Tour, získáte rovnou naplánovaný program, abyste zhlédli vše zajímavé, s českým průvodcem.

Lázně v Hévízu

Ne každý si odpočinek představuje jako nekonečné chození po památkách a válení se na přeplněné pláži. Jestli ani jeden z výše jmenovaných zájezdů nenaplnil vaše představy, pak vás možná potěší luxusní wellness hotel Lotus Therme Hévíz. V pětihvězdičkových lázních si užijete nejrůznější procedury a wellness. Za tři nebo čtyři dny se vrátíte odpočatí k nepoznání.

Přestaňte se tedy vymlouvat, že si nemůžete týden u moře dovolit nebo na něj nemáte dovolenou z práce. V Kareta Tour na vás čeká spousta zážitků během tří či čtyř dnů!