Pokud si vybíráte dovolenou pro toto léto a z důvodu aktuální situace budete muset vyzkoušet něco netradičního, pak vám doporučujeme Německo, pokud se tedy do léta jeho hranice otevřou.

Porýní

Jedno z nejatraktivnějších destinací v Německu je Porýní. Jedná se o oblast okolo řeky Rýn, které je osázené desítkami středověkých hradů a pevností, malebnými vesničkami, kostelíky, vinicemi a dalšími památkami. A jak jinak si tuto nádhernou oblast prohlédnout, když ne na lodi?

Kolín na Rýnem

Jedno z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších měst Německa. Díky značnému cestovnímu ruchu v něm najdeme pestrý denní i noční život, mnoho restaurací, hotelů, divadel a dalších míst nabízejících kulturní zážitky. Město je přehlídkou středověké architektury, nabízí řadu krásných kostelů a dalších historických památek. Tou nejznámější je pak Kolínský dóm, chrám zapsaný na seznamu UNESCO.

Leipzig, město hudby

Lipsko patří mezi největší metropole Německa a jedná se i o Mekku kultury, především hudby. S městem jsou spjaty slavné osobnosti jako Bach nebo Wagner. Jednou z největších památek je kostel Svatého Tomáše, kde leží ostatky Bacha. Další zajímavá místa jsou k nalezení v historickém centu města. Město navíc neleží příliš daleko od českých hranic.

Drážďany

Drážďany byly silně poškozeny během 2. sv. války při bombardování. I přesto stále nabízí řadu nádherných památek a jedinečné architektury. Město bylo doslova postaveno z popela a proto se v něm mísí tradiční architektura pozůstalých budov, spolu se zcela moderní architekturou minulého století. Mezi nejzajímavější památky patří například katedrála Panny Marie či Semperova opera.

Lubek, přístav Německa

Lubek je jeden z největších baltských přístavů a zároveň tím nejkrásnějším. Stejně jako v případě Drážďan, byl i Lubek značně poškozen bombardováním. I přesto stále nabízí nádhernou architekturu především z dob středověku. Úzké uličky starého města nabízí výhled na řadu historických památek, například na katedrály z 12. století.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts