Důvodů k navštívení hlavního města Rakouska můžete najít opravdu mnoho. Co opravdu stojí za to navštívit? Proč do Vídně vyrazit?

Nejstarší zábavní park

Ve Vídni najdete nejstarší zábavní park na světě. Břeh Dunaje, na kterém Prátr leží, věnoval Josef II. rekreačním činnostem obyvatelům země. A už od roku 1897 si mohou Vídeňané užívat pohled na velké ruské kolo, které je dnes také jedním z poznávacích znaků Vídně. Kolotoč Praterturm vás dostane do výšky 100 m. V zábavním parku si užijí nejen malé děti, ale i dospělí. Čeká tu na vás opravdu jedinečný zážitek a zajímavá atmosféra starého parku.

Vídeňská ZOO

Navštívit můžete také zoologickou zahradu, která má nejdelší historii na světě. Dokonce již třikrát byla oceněna jako nejlepší ZOO v Evropě. Její historie sahá až do roku 1752, kdy byla založena Františkem I. Štěpánem Lotrinským. Jistě víte, že to byl manžel Marie Terezie, který byl velmi šikovným obchodníkem. Prohlédnout si zde můžete medvědy slony, ale i pandu velkou.

Nezapomeňte na…

Ve Vídni si určitě nezapomeňte dopřát pravý vídeňský řízek, který by měl být připravován z tenkého plátku telecího masa. Dopřejte si také plavbu po Dunaji na výletním parníku. Z paluby můžete pozorovat nádherné město, poslouchat příjemnou hudbu a dopřát si malé občerstvení. Dobrodruzi ocení Mořský dům, ve kterém se skrývá žraločí laguna. Ta je určená také k potápění. Nechybí zde ani korálové útesy, středomořská fauna, želvy a krokodýli.

Muzeum a projížďka tramvají

Navštívit ve Vídni můžete také muzeum věnované císařovně Sissi. Zde si můžete prohlédnout nádherné šaty, šperky i portréty. Dopřejte si také projížďku tramvají č. 1. Ta vám naservíruje okružní jízdu Vídní. Milovníci tramvají si zde přijdou na své. Pro děti je v neděli projížďka tramvají zdarma. Nepodceňujte Vídeň a zajeďte si do rakouského hlavního města objevit jedinečná místa.

Related Posts