Za každých okolností je třeba myslet na budoucnost. Člověk by měl nejen šetřit na horší časy, ale také naspořené peníze vhodně investovat, jinak zbytečně ztratí na své hodnotě, a to třeba v důsledku inflace. Jednu z velmi dobrých příležitostí představuje investiční zlato. Proč zvolit právě zlaté cihličky a mince?

U zlata nic neriskujete

Jestliže si pro svoji investici vyberete zlato, nemusíte se obávat, že o své peníze přijdete. Kupříkladu investice do akcií jsou v tomto ohledu velmi riskantní, lidé často nevědí, do čeho jdou, posléze jsou zklamaní, když na celé investici výrazně prodělají. Pro zlato takováto hrozba prakticky neexistuje, neboť jde o drahý kov, který má velmi stabilní hodnotu. Postupem času naopak zlato navyšuje svoji cenu, takže pokud do něj investujete, určitě neproděláte. Zároveň zabráníte znehodnocení svých financí v důsledku inflace, zlato totiž není náchylné reagovat na podobné negativní ekonomické faktory.

Neplatíte DPH

Pro zlato jako investiční příležitost hovoří ještě další fakt. Je osvobozeno od DPH, tudíž při jeho nákupu v porovnání třeba s pořízením nové nemovitosti ušetříte. Investiční zlato se dá koupit ve formě cihliček (slitků), případně se jedná také o zlaté mince, jež často slouží ke sběratelským účelům. Každopádně je zapotřebí, aby mělo patřičné certifikáty, díky nimž se dá prokázat ryzost a původ. Proto je vždy vhodné si vybrat spolehlivého prodejce.

Pohodlný nákup a prodej

V tuzemsku patří k tradičním prodejcům společnost, jež sídlí v Obecním domě v samém centru Prahy. Jde zároveň o dovozce, díky němuž k nám putuje investiční zlato z významných světových rafinérií. Výběr zlatých mincí a slitků lze provést na webu zlate-mince.cz, kde se rovnou dají objednat a zakoupit. Firma garantuje také výkup zlata. Až tedy uzraje čas, můžete své investiční zlato bez potíží směnit zpět na peníze.