Cestovali jste do zahraničí zatím pouze prostřednictvím cestovní kanceláře? Zajisté to má své výhody, protože se člověk nemusí o nic starat – je to pohodlné. Ovšem na druhou stranu se takto člověk připraví o mnoha dobrodružství. Ovšem při cestování na vlastní pěst je vhodné se předem připravit. Tak jako vše má své klady a zápory, tak i tento způsob cestování má své výhody a nevýhody.

Bez přípravy to nepůjde

Cestování na vlastní pěst není pro každého. Rozhodně je vhodné spíš pro jedince s výtečnými organizačními schopnostmi a notnou dávkou odvahy. Rozhodně zde neplatí, že si koupíte last minute zájezd a o nic se nemusíte starat. Takové cestování vám sice rovněž může ušetřit finanční náklady, tak jako u last minute zájezdů, ale vše si musíte naplánovat a zařídit sami. Jednou z nevýhod je tudíž čas potřebný na přípravu a plánování.

Neznalost místních poměrů

Dalším mínusem je fakt, že nebudete mít po ruce koordinátora, který by vás zasvětil do místních poměrů. Budete si před cestou muset vše zjistit sami. To, co se vám v našich končinách může zdát banální, je v cizí zemi pasé. Určitě si prostudujte nejen místní zvyky, ale i všechno ostatní. Rozhodně to chce mít připravený plán.

Kudy pojedete?

Zjistěte si rovněž vše o trase, měnách a poplatcích na dálnicích, vízových povinnostech a další. Než na cesty vůbec vyrazíte, vypočítejte si vzdálenost, zjistěte, kde tankovat, kolik vás to bude stát, jak dlouho se kde zdržíte, připravte si zásobu jídla a pamatujte i na cestu zpátky – nejedete pouze tam.

Výhody cestování na vlastní pěst

Ačkoliv to vše zní jako nadlidský úkol, přináší takové cestování i řadu výhod. Můžete se cestou zastavit i na jiných místech a poznat a vidět daleko více památek. Rozhodně jde o levnější způsob cestování. Zažijete mnohem více dobrodružství. Jestli dáte přednost last minute dovolené nebo cestování na vlastní pěst už záleží jen čistě na vás.

Related Posts