Dávno minuly časy, kdy byl Balt pro nás jediné dostupné moře. Tato destinace je v současné záplavě zajímavých nabídek na exotické dovolené v Chorvatsku, Itálii či Španělsku pozapomínána. Možná i proto, že je Baltské moře výrazně chladnější a koupací sezona je omezena na několik týdnů v červenci a srpnu.

I podnebí je trochu zrádné, při neustálém slabším, či silnějším větru tolik nevnímáme slunce, které opalujte při nejmenším stejně intenzivně jako u našich rybníků. Baltské moře ovšem nabízí několikakilometrové krásně čisté pláže bez chaluh, řas, kamenů, ježků a jiných mořských potvor. Můžeme si vybrat z několika různých destinací.

Balt a Polsko

Nejvíce navštěvovaná oblast je zřejmě mezi Gdaňskem, nádherným přístavem, a poloostrovem Hel. Část helské zátoky je vyhlášena za Přímořský krajinný park, takže je tu provoz částečně omezen. V této oblasti nabízí ubytování mnoho rekreačních objektů, soukromé apartmány, penziony, hotely i kempy. Záleží jen na nás, čemu dáváme přednost. Titul letního sídla si asi ze všeho nejvíce zaslouží přímořské letovisko Sopoty. Je to nádherná prázdninová destinace s prosluněnými plážemi. Pokud milujete rušný noční život, bude se Vám zde líbit. Najdete zde řadu barů, hospůdek a klubů

Balt a Německo

Nejnavštěvovanější oblastí je ostrov Rujána, v jehož hlavním městě Sassnitzu je největším lákadle pro turisty vyřazená britská ponorka, která měří zhruba 90 metrů. Na ostrově můžeme navštívit lázeňské lokality Binz, Sellin, Baabe a Göhren. Pokud máte rádi netradiční výlety, vydejte se do přírodního centra v obci Prora nedaleko Binzu, které nabízí zajímavou aktivitu – procházku v korunách stromů po visuté stezce, která skýtá kouzelné výhledy na krajinu omývanou Baltským mořem.

Chcete-li si zasportovat, můžete si zapůjčit kolo. Dalším zážitkem může být třeba výlet plachetnicí a na své si přijdou i milovníci jezdectví. Pro ty nejnáročnější je připraven vyhlídkový let nad ostrovem.

rugen-island-668832_960_720

Balt a severské plavby

Patříte-li mezi ty opravdu náročné, pak máte možnost poznat Baltské moře a s ním zároveň krásu norských fjordů na severských plavbách. Vyplout se dá z různých destinací – Německo, Dánsko, Anglie. Je jen již na vás, kterou z nich si pro své putování vyberete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts