Nastalo zimní období a i v nižších oblastech se už tu a tam objevuje sníh. Je to tedy ideální doba naplánovat to, kde budete slavit Silvestra a příchod Nového roku, nebo zimní dovolenou. Jestli máte rádi zimní sporty, ať už lyžování, snowboard, nebo se jen chcete dočkat zimy s pořádnou nadílkou sněhu, určitě budete muset vyrazit na hory.

Dovolená v Krkonoších

Pokud byste rádi vyrazili za sněhem na hory, ale buď nemáte dostatek peněz, nebo se vám prostě jen nechce jezdit do zahraničí, zůstaňte v Čechách. České hory rok co rok lákají řady turistů a nabídkou služeb se dokáží vyrovnat i zahraničním horským střediskům. V našich nejvyšších horách, Krkonoších asi nejvíce láká zimní dovolená ve Špindlerově Mlýně, což je největší horské středisko u nás a nabízí tak turistům plné vyžití přímo ve městě a zároveň nedaleké, upravené sjezdovky. Jestliže však před sjezdovými lyžemi upřednostňujete běžky, i vy si zde přijdete na své. Pro milovníky běžek je kolem Špindlerova mlýna přes 100 km upravených a značených běžkařských tratí. V blízkosti Špindlerova Mlýna pak můžete navštívit pramen Labe, Petrovu boudu a další přírodní památky.

Pension Karolina

Jestli vás možnost strávit zimní dovolenou ve Špindlerově mlýně nadchla, určitě budete jako první řešit ubytování. Špindlerův Mlýn bývá na zimu plně obsazen, kromě zahraničních turistů se sem sjíždí i mnoho českých známých osobností. Ubytování byste si proto měli zajistit co možná nejdříve. Pension v Krkonoších Karolina je vhodný jak pro ubytování celých rodin, tak i pro páry. Všechny pokoje jsou zrekonstruovány a nově vybaveny. Kromě klasických pokojů nabízí Karolina pro ubytování v Krkonoších také menší, či větší studia a apartmány s kuchyňkou. Pokud se vám však na dovolené nechce vařit, součástí pensionu je i restaurace, kde si můžete zakoupit polopenzi, nebo si zajít pouze na večeři. Restaurace je otevřena denně do deseti hodin.