Malajsie se rozkládá na poloostrově a ostrově Borneo, jehož část patří také Indonésii a Bruneji. Tato země nabízí mix Číny i Indie a spolu s moderním hlavním městem Kuala Lumpur patří k destinacím, které si za poslední dobu získávají stále větší oblibu. Právě zde si můžete dopřát dobrodružné výpravy do džungle, pozorovat orangutany nebo navštívit domorodé kmeny, také si však užít pravou luxusní dovolenou se vším, co k ní patří. Budete v Malajsii poprvé? Přinášíme vám 6 tipů, co určitě nevynechat.

Top 6 turistických destinací v Malajsii

Cameron Highlands, to jsou roztroušené kopce s mnoha etnickými skupinami včetně Číňanů, Indů a dalších. Stezky vás zavedou lesy k vodopádům, nebo na malebné čajové plantáže, které jsou pro tuto zemi velmi typické. Nezapomenutelným zážitkem je také návštěva čajové továrny.

Národní park Taman Negara je jedním z nejstarších tropických deštných pralesů na světě. Díky několika stezkám můžete prozkoumat džungli s mohutnými stromy a vodopády i bez průvodce. Výjimečně zde narazíte také na ohrožené druhy, jako jsou například sloni, tygři, levharti či nosorožci.

Petronas Twin Towers byly se svými 88 patry až do roku 2004 nejvyššími budovami světa. Jejich betonovo-železná konstrukce a skleněná fasáda jsou navrženy tak, aby připomínaly islámské umění.

Langkawi patří díky svým čarokrásným 99 ostrovům k vůbec nejnavštěvovanějším oblastem Malajsie. Největším z nich je Pulau Langkawi s dlouhými bílými plážemi a džunglí pokrytými hornatými kopci. Ty nejpěknější pláže, spolu s moderními restauracemi a bary najdete na západním pobřeží ostrova.

Další ostrovy, Perhentian Islands, hostí jedny z nejkrásnějších světových pláží a jsou velmi oblíbené potapěči. Jestliže hledáte kvalitní ubytování za přijatelné ceny, pak je toto souostroví jasnou volbou.

Milujete výhledy? Udělejte si výlet na nejvyšší horu Bornea Kinabalu, která dosahuje výšky 4095 metrů. Kromě krásné přírody se pyšní více než 600 druhy kapradin, 326 druhy ptáků a 100 druhy savců. Na její zdolání nepotřebujete žádnou horolezeckou techniku, stačí dobrá fyzická kondice.