Máme tu již podzim a zimní sezóna se kvapem blíží. Nejvyšší čas začít uvažovat o nějaké zimní dovolené, ať už v Čechách nebo v zahraničí. Například Alpy otevírají tento rok další nová lyžařská střediska. Při cestě mimo ČR budete potřebovat oporu ve vhodném cestovním pojištění, protože bez něj hrozí až milionové dluhy.

Nešetřete na nízkých limitech. Nevyplácí se to

Mnoho lidí se snaží na cestovním pojištění ušetřit. Není to rozumné, úspora několika korun je pravděpodobně cesta k tomu, že budete muset doplácet. Raději se předem pojistěte proti situaci, která by mohla nastat, než abyste se přesvědčovali o tom, že cestovní pojištění nepotřebujete, protože se vám nic stát nemůže. Cestovní pojištění kryje jen základní léčebné výlohy v případě zranění nebo onemocnění, které vyžaduje akutní ošetření nebo léčbu. S nízkými limity však riskujete, že celkovou částku pojišťovna neproplatí a vám dluhy zbudou i přes sjednané cestovní pojištění. Možná vás také napadlo, že by stačilo vyjet jen s modrou kartičkou. Na to zapomeňte! Proč? Čtěte zde.

Nechte si ušít cestovní pojištění na míru

Smlouvu byste neměli podepisovat dřív, než si pořádně přečtete smluvní podmínky. Tak to platí při všem i při cestovním pojištění. Vaše pojistka může nést také řadu omezení, například dobou platnosti nebo omezení nadmořskou výškou či aktivitami, kterým se chcete v zahraničí věnovat. Proto je vždy lepší prostudovat podmínky jednotlivých připojištění a nebát se zvolit i varianty, které by mohly ve vašem případě připadat v úvahu. Velmi oblíbené je například připojištění adrenalinových sportů, které zahrnuje velkou skupinu adrenalinových aktivit ale přesto ne opět všechny sporty, které můžete za adrenalinové považovat. Proto je důležité důkladně číst, proti čemu všemu jste pojištění.

Zvolte všechna připojištění, která se vás mohou týkat

Kromě toho jsou oblíbené také připojišťovací varianty v případě ztráty nebo poškození zavazadel a to vaší nebo cizí vinou. Samozřejmostí je pojištění proti krádeži a mnoho lidí by mělo uvažovat také o pojištění odpovědnosti. To se o vás postará, pokud někoho neúmyslně zraníte, nebo vy či vaše děti způsobíte škody na cizím majetku nebo vybavení hotelu. Pojišťovna ERGO nabízí proto přehledné tabulky různých pojišťovacích oblastí i s vhodnými pojistnými limity a při sjednání pojištění online dokonce nabízí výhodné slevy a zajímavé bonusy.

Related Posts