Mnoho lidí se bojí létat letadly a to je často spojeno se stresem, který letecká doprava způsobuje – vždy se zdá, že jsme zapomněli vzít něco důležitého, že se bojíme přijít pozdě a že se modlíme za hladké přistání ve chvíli, kdy nasedneme do letadla. Abyste se vyhnuli zbytečným starostem, je lepší se na svůj let připravit trochu jinak.

Vysavač a plastové sáčky pomohou snížit objem věcí

Srolované oděvy lze umístit do igelitových sáčků a zapnout na zip téměř úplně, takže zůstane malý otvor. Pomocí vysavače by měl být tímto otvorem odsáván vzduch, po kterém by měl být vak zcela zipem. Pokud máte spoustu věcí na přenášení, je lepší použít speciální vakuové vaky.

Tento typ obalu vám pomůže uspořádat věci podle kategorií a ochrání vaše oblečení, pokud vám něco unikne do kufru.

Aktivita vám pomůže překonat dlouhou cestu

Pokud uběhnete pár kilometrů nebo věnujete hodinu kondičnímu tréninku před cestou, bude po únavě spánek po letu snazší a rychlejší. Pomůže tělu rychleji se přizpůsobit jinému časovému pásmu.

Čím více štítků se zavazadly máte na kufru, tím větší je šance, že je ztratíte

Pokud si pracovníci letiště během odbavení nevšimnou starého štítku, počítač v oddělení zavazadel může naskenovat jeho čárový kód a omylem odeslat vaše zavazadlo špatným směrem. To je důvod, proč se zavazadla na spojovacích letech často ztratí. Aby se zabránilo této situaci, je lepší odbavit zavazadla pro každý segment letu, místo toho, abyste je odevzdali do konečného cílového bodu.

První věc, kterou letecká společnost, která najde zavazadla bez majitele, udělá, je otevřít je, aby určila majitele podle věcí uvnitř. Proto je dobré  mít uvnitř kartu nebo štítek s vašimi kontaktními údaji a adresou.

Obyčejná svíčka ochrání váš kufr a boty před blátem, sněhem a deštěm

Vosk vytváří tenkou vrstvu, která odpuzuje tekutinu. Vše, co musíte udělat, je otřít suchý povrch textilní tašky nebo obuvi obyčejnou svíčkou.

Tričko může nahradit obal kufru

Takto to můžete udělat: tričko by mělo být umístěno přes kufr tak, aby jeho dlouhá rukojeť prošla výstřihem. Nezapomeňte také provést řez v místě, kde je boční rukojeť, kterou nakladače používají k přepravě zavazadel.

Tento kryt vytvoří zvláštní ochranu před poškozením a také zabrání možné krádeži, protože zloději dávají přednost zavazadlům, která lze snadno otevřít, a vyhýbají se taškám a kufrům v krytech nebo obalům zabaleným ve folii.

Related Posts