Cestování karavanem či v obytné dodávce je čím dál populárnější. Rozhodli jste se i vy projezdit Evropu či jinou část světa? Pak je třeba si karavan nebo dodávku trochu přizpůsobit, abyste se uvnitř cítili dostatečně komfortně.

Pocit komfortu, bezpečí a domácí pohody nejlépe dodá bytový textil. Funguje to tak v bytě či domě a jinak tomu není ani v obytné dodávce. Na co byste tedy určitě neměli zapomenout?

Na okno patří záclony

Okno bez záclony působí smutným dojmem, a to v karavanu taktéž! Záclona má ovšem i praktický důvod. Kolikrát se vám stane, že zastavíte v nějakém kempu blízko jiného karavanu, nebo kolem budou chodit lidé. V takovém případě přijde záclona vhod. A nejspíš i závěsy.

Jste zvyklí spát v úplné tmě? Pak si na okno pořiďte i závěsy, není-li samo o sobě zatahovací.

Přikrývka musí být dostatečně teplá

Kvalitní spánek je na cestách důležitý. Nepodceňte proto lůžkoviny, pořiďte si dostatečně teplou přikrývku a vhodné povlečení – ideálně takové, na nějž jste zvyklí z domu. Pamatujte, že je vždy lepší, když vám je teplo, než abyste mrzli.

Kromě peřiny doporučujeme vozit s sebou ještě aspoň jednu deku. Ta se dá použít v opravdu chladných dnech jako druhá přikrývka, můžete si ji s sebou vzít i před karavan, když budete večer sedět venku a bude vám chladno.

Samostatnou kapitolou jsou polštáře. Někdo rád menší, jiný zase větší. Vezměte si takový, na nějž jste zvyklí. Přibalte i cestovní polštářek, který si dáte za krk při delších cestách.

Nezapomeňte utěrku a chňapku

I kdybyste s sebou měli jen jeden plynový vařič, jistě si někdy budete vařit teplé jídlo. Proto si s sebou nezapomeňte vzít chňapky, nebo aspoň utěrku, kterou můžete teplý hrnec chytit.

Ručník nejlépe rychleschnoucí

Posledním důležitým bytovým textilem jsou ručníky. Už jste objevili kouzlo těch rychleschnoucích? Na cesty jsou ideální, nebudete muset řešit, kam mokrý ručník pověsit, uschne velmi rychle, stačí ho přehodit přes židli či sedačku.